بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سد سیمینه تا پایان دولت دهم به بهره‌برداری می‌رسد

کد خبر: 5310 Print This Post
۲۱ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۸:۳۲
سد سیمینه تا پایان دولت دهم به بهره‌برداری می‌رسد

www.bananews.irفرماندار بوکان گفت: اتمام عملیات احداث و تکمیل سد سیمینه به ۱۵۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و تا پایان فعالیت دولت دهم آماده بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از فارس، حسن عباسی صبح امروز در جمع مردم روستای ینگیجه بوکان با اشاره به روند کند احداث سد، اظهار داشت: اتمام کار احداث و تکمیل این سد به ۱۵۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و تا پایان فعالیت دولت دهم آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: تاکنون برای اتمام کانال‌های انحرافی این سد مبلغ ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

این مسئول ادامه داد: سامانه انحرافی سد، شامل ایجاد دو عدد باکس کالوت به طول ۲۰۰ متر با ابعاد چهار در پنج متر به عنوان آبگیر و تخلیه بوده که در مدت ۲۴ماه ساخته شده است.

وی افزود: برای سال آینده نیز مبلغ ۶۸ میلیارد تومان پیشنهاد شده است که در صورت تصویب عملیات اجرایی بدنه این سد شتاب می‌گیرد.

فرماندار بوکان با اشاره به ضرورت اتمام این سد و نیاز مردم شهرستان به آن، گفت: مردم بوکان از رئیس جمهوری و دولت دهم تنها اتمام کار احداث سد سیمینه‌رود را می‌خواهند.

سد مخزنی سیمینه رود بوکان از نوع خاکی با هسته رسی است که طول تاج آن یک هزار و ۳۴۰ متر و عرض آن ۱۰متر خواهد بود، سرریز این سد از نوع آزاد با آستانه طول ۶۰ متر است.

سد مخزنی سیمینه‌رود با هدف تامین آب اراضی کشاورزی بوکان به مساحت ۱۵هزار هکتار و نیز تامین آب ۱۲هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی ساحل چپ زرینه رود احداث می‌شود.

تداوم بهره‌برداری از منابع آب‌های زیرزمینی به میزان ۳۲ میلیون متر مکعب، تامین آب شرب در دراز مدت برای شهر بوکان به میزان بیش از ۳۷ میلیون متر مکعب برای افق سال ۱۴۱۵ در عین حال تامین آب مورد نیاز زیست محیطی رودخانه سیمینه‌رود و کنترل سیلاب‌ها از دیگر اهداف احداث این سد است.

این سد در فاصله ۲۱کیلومتری جنوب غرب بوکان و در بالا دست روستای شهریکند در دست احداث است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها