بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ظرفیت آب شرب شهر الوان افزایش یافت

کد خبر: 4995 Print This Post
۱۹ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۷:۲۰
ظرفیت آب شرب شهر الوان افزایش یافت

www.BanaNews.irمدیر عامل شرکت آبفای خوزستان گفت: به منظور تامین آب شرب و بهداشتی شهر الوان و شش روستای مجاور آن، مخزن دو هزار و ۵۰۰ متر مکعبی شماره ۲ الوان به بهره ‌برداری رسید.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)محسن پویا در گفتگو با خبرنگار مهر در دزفول، اظهار داشت: با توجه به ضرورت تامین آب شرب مناطق محروم، طرح تامین آب شهر الوان و روستاهای مجاور در دستور کار شرکت آبفا خوزستان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این طرح برای تامین آب شهر الوان تا افق سال ۱۴۰۵ پیش بینی شده به عملیات اجرایی احداث مخزن ذخیره اشاره کرد و اظهار داشت: دومین مخزن دوهزار و ۵۰۰ مترمکعبی الوان با هدف ذخیره و تامین آب شرب شهر و روستاهای اطراف و اتاق دیزل ژنراتور در زمینی به مساحت ۱٫۴ هکتار احداث شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب خوزستان تاکید کرد: با احداث تاسیسات و دو واحد مخزن ذخیره در شهر الوان امکان تامین دوهزار و۵۰۰ متر مکعب آب در شبانه ‌روز در این شهر فراهم شد.

وی اعتبار هزینه شده این طرح را بالغ بر ۵٫۸ میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: با بهره‌ برداری از این طرح تمام مناطق شهر الوان و از فشار آب مناسب و یکسان برخوردار شدند همچنین آب مورد نیاز شش روستای تابعه شهر الوان و بهره‌ برداری از مخازن ذخیره، امکان تامین و نگهداری آب مورد نیاز این شهر در شبانه ‌روز فراهم شد.

پویا ویژگی مهم این طرح را تامین حجم مورد نیاز ذخیره آب برای مصارف حداکثری ساعتی در زمان پیک مصرف، تامین آب مورد نیاز برای مصارف اضطراری از جمله آتش نشانی و افزایش فشار آب مورد نیاز به منظور ارسال به شبکه توزیع شهر الوان، شش روستای مجاور و شرکت نفت عنوان کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها