بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پروژه‌ های آبرسانی روستاهای گیلان با فاینانس داخلی تکمیل می شود

کد خبر: 4804 Print This Post
۱۷ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۹:۵۲
پروژه‌ های آبرسانی روستاهای گیلان با فاینانس داخلی تکمیل می شود

سرپرست آب و فاضلاب روستایی استان گیلان از آغاز بهره‌گیری فاینانس داخلی با هدف تکمیل پروژه ‌های آبرسانی روستاهای استان خبر داد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)محمدعلی فرامینی در گفتگو با خبرنگار مهرافزود: راستای اجرای بند ” د ” ماده ۱۹۰ قانون برنامه پنجم توسعه مقدمات استفاده از تسهیلات اسنادی برای اتمام پروژه‌ های آبرسانی روستاهای استان گیلان فراهم شده است.

وی تصریح کرد: با موافقت معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری و نیز وزارت نیرو شرایط برای بهره ‌گیری از فاینانس داخلی به منظور تکمیل پروژه‌های آبرسانی و نیز برخورداری کامل روستائیان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی مهیا شده است.

سرپرست آب و فاضلاب روستایی گیلان اظهار امیدواری کرد: با تخصیص این منابع از سال ۱۳۹۰ روند اجرای پروژه‌ ها تسریع و در یک دوره میان مدت سه تا چهار ساله شاخص بهره‌ مندی روستائیان استان از ۷۳ درصد به حداقل ۹۸ درصد ارتقاء‌ یابد.

وی در ادامه از افتتاح مجتمع سرمستان سرا از توابع شهرستان رودسر خبرداد و افزود: این مجتمع که شامل ۱۸ روستا است، لوله گذاری شبکه توزیع و خط انتقال بطول ۸۵ هزار متر، احداث یک باب مخزن زمینی به حجم یک هزار متر مکعب، یک باب مخزن هوایی به حجم ۱۵۰ متر مکعب، احداث یک باب ایستگاه پمپاژ با دبی ۳۰ لیتر برثانیه و اعتباری معادل ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

فرامینی بیان داشت: با بهره برداری رسمی از این مجتمع یک هزار و ۹۲۰ خانوار از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند شدند و تعداد روستاهای برخوردار از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی به هزار و ۶۳۴ روستا افزایش یافت.

وی یادآورشد: شاخص برخورداری روستائیان از آب آشامیدنی بهداشتی به ۸۸ درصد و شاخص بهره مندی شبکه ها و تاسیسات استان به ۷۳ درصد ارتقاء پیدا کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها