بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب

کد خبر: 44799 Print This Post
۲۱ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۰:۲۹
آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب

http://www.bananews.ir/معاون عمرانی استاندار تهران درباره هشدار اخیر وزارت بهداشت مبنی بر آبیاری مزارع سبزیجات جنوب تهران با آب فاضلاب، گفت: مکاتبات لازم با جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت و فرمانداری شهرری جهت مراقبت از این مزارع صورت گرفته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدرضا محمودی در گفت‌وگو با «ایسنا»، درباره آخرین وضعیت آب منطقه جنوب تهران به ویژه شهرری، افزود: از زمانی که سد ماملو احداث شد، قسمتی از آب آن برای تامین آب کشاورزان منطقه جنوب تهران اختصاص یافت. همچنین تصفیه‌خانه‌ای به منظور تامین بخشی از نیازهای کشاورزان این منطقه افتتاح شده است.
وی درباره آبیاری مزارع سبزیجات جنوب تهران با آب فاضلاب و هشدار وزارت بهداشت مبنی بر شیوع بیماری‌های مربوطه، گفت: با توجه به اینکه کانال‌های سطحی در این مناطق زیاد است و شیب زمین از شمال به جنوب بوده، اکثر آب‌ها و پساب‌ها به دشت‌های جنوب روان می‌شود و چون این آب‌ها هزینه‌ای برای کشاورزان ندارد، متاسفانه گاهی برای آبیاری مزارع مورد استفاده قرار می‌گیرد.
معاون عمرانی استاندار تهران ادامه داد: برای جلوگیری از ادامه این اقدام، مکاتباتی با جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت و فرمانداری شهرری صورت گرفته تا مراقبت‌های لازم برای جلوگیری از این تخلف صورت بگیرد و کشاورزان ملزم به استفاده از آب سالم برای آبیاری مزارع شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها