بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کلنگ‌زنی فاز نخست بزرگ‌ترین آب شیرین کن کشور در هرمزگان

کد خبر: 43826 Print This Post
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۰۶:۰۷
کلنگ‌زنی فاز نخست بزرگ‌ترین آب شیرین کن کشور در هرمزگان

http://www.bananews.ir/در مراسمی با حضور رییس‌جمهوری و استاندار هرمزگان فاز نخست بزرگ‌ترین آب شیرین کن کشور در هرمزگان کلنگ‌زنی شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) استاندار هرمزگان در این مراسم هدف از اجرای طرح را تامین بخشی از نیاز آب صنعت و شرب استان هرمزگان، کرمان و یزد دانست.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه این استان با میانگین بارندگی ۱۰۷میلیمتر در سال جزو مناطق کم‌بارش است و کاهش شدید بارندگی و حتی پایین‌تر از معمول، خشکسالی فراوانی را بر استان متحمل کرده، خاطرنشان کرد: منابع تامین آب شرب کاهش یافته و استفاده از فناوری آب‌شیرین‌کن‌ها به‌عنوان یک مزیت نسبی مطرح شده است. بر اساس این خبر این طرح در ۴ فاز قابل اجرا است که فاز اول آن شامل؛ واحد آبگیری از دریا به ظرفیت ۸/۴ میلیون متر مکعب در روز (جهت تامین آب خام مورد نیاز فازهای یک، دو و توسعه آتی)، واحد آب شیرین کن به روش RO به ظرفیت ۲۹۵ هزار متر مکعب در روز، واحد آب شیرین کن به روش MED به ظرفیت ۹۰ هزار متر‌مکعب در روز می‌باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها