بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سد مخزنی گاران در کردستان افتتاح شد

کد خبر: 42798 Print This Post
۲۴ فروردین ۱۳۹۲ | ۰۸:۳۰
سد مخزنی گاران در کردستان افتتاح شد

http://www.bananews.ir/با حضور رییس‌جمهوری در شهرستان مریوان، سد گاران در استان کردستان به عنوان یکی از طرح‌های مهر ماندگار کشور افتتاح شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)، محمود احمدی‌نژاد پس از افتتاح سد گاران و بازدید از بخش‌های مختلف آن با توضیحات و گزارشات دست‌اندرکاران ساخت این سد، در جریان روند تکمیل و مزیت‌های این پروژه برای مردم منطقه قرار گرفت.

سد گاران به عنوان یکی از طرح‌های ملی کشور با ارتفاع ۶۲ متر از پی و حجم قابل تنظیم مخزن ۱۰۰ میلیون متر مکعب در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی شهرستان مریوان قرار دارد.

ساخت سد گاران مریوان از سال ۱۳۸۱ و با هدف مهار آب رودخانه گاران و تأمین آب شرب و کشاورزی شهرستان مریوان آغاز شده است. با بهره‌برداری از آن ۱۰ هزار ۴۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی دیم مریوان و قزلچه سو به آبی تبدیل شده و ۲۰ میلیون متر مکعب آب مورد نیاز بخش آب آشامیدنی و صنعت این شهرستان نیز تامین می‌شود.

طول تاج این سد ۵۰۴ متر و عرض تاج این سد هشت متر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها