بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آب سد لتیان رهاسازی شد

کد خبر: 42584 Print This Post
۱۹ فروردین ۱۳۹۲ | ۰۹:۴۲
آب سد لتیان رهاسازی شد

http://www.bananews.ir/مدیر امور نظارت بر بهره برداری و نگهداری سد لتیان از رهاسازی آب این سد خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی اصغری گفت: با تکمیل شدن مخزن ۷۵ میلیون مترمکعبی سد لتیان در هفته گذشته و از روز ۱۴ فروردین ماه با باز شدن دریچه سد، آب در ابتدا به میزان دو تا سه مترمکعب بر ثانیه رهاسازی شده و به تدریج در روزهای اخیر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه مخزن سد لتیان همچنان از آب پر است، اظهار داشت: در زمان حاضر آب جاری شده از سد لتیان به طور متوسط ۱۰ مترمکعب برثانیه است که همچنان به سمت پایین دست سد جریان دارد و انتظار می رود با تشدید بارش های بهاره،‌ در روزهای آینده افزایش یابد.

وی با بیان اینکه میزان بارش ها در حوزه سد لتیان با آغاز سال جدید، افزایش یافت و همین امر موجب بالا آمدن سطح آب دریاچه سد و سرریز شدن آن شد، تصریح کرد: باز شدن دریچه سد افزون بر تنظیم آب موجود در پشت سد و کاهش فشار به بدنه و ساختمان سد، سبب خروج رسوب های جمع شده می شود و در سلامت سد نیز نقش مهمی ایفا می کند.

مدیر امور نظارت بر بهره برداری و نگهداری سد لتیان در پایان با بیان اینکه در زمان سرریز شدن آب از سد، مناطق پایین دست و حاشیه رودخانه با خطرهایی مواجه خواهند شد، تاکید کرد:‌ گردشگران و مردم محلی باید از رودخانه و حریم آن فاصله گرفته و به علایم هشداردهنده توجه و جوانب احتیاط را رعایت کنند.

سد بتنی لتیان با ارتفاع ۱۰۷ متر از پی، در ۲۰ کیلومتری شمال شرق تهران و بر روی رودخانه جاجرود احداث شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها