بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سرعت عملیاتی طرح های مهر ماندگار جلوتر از تامین منابع مالی است

کد خبر: 41515 Print This Post
۱۲ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۷:۴۷
سرعت عملیاتی طرح های مهر ماندگار جلوتر از تامین منابع مالی است

http://www.bananews.irسرپرست معاونت آب و آبفای وزارت نیرو گفت: سرعت عملیاتی طرح های مهر ماندگار بسیار جلوتر از تامین منابع مالی است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علیرضا دائمی درخصوص آخرین وضعیت طرح های مهر ماندگار بخش آب و آبفا، گفت: هم اکنون به دلیل سرعت زیادی که در کارهای عملیاتی مهر ماندگار وجود دارد، بیشتر پیمانکاران طلب های قابل توجهی از وزارت نیرو دارند و سرعت عملیاتی طرح ها بسیار بیشتر از تامین مباحث مالی بوده است.

به گفته وی، نگاه وزارت نیرو به طرح های مهرماندگار، بهره برداری از طرح هایی است که می تواند در خدمت رسانی به مردم کمک کند و ۳۰ درصد مجموع طرح های مهر ماندگار به وزارت نیرو تعلق دارد که شمار قابل توجهی است.

دائمی با بیان اینکه وقت زیادی برای عملیاتی کردن و بازرسی و بازدید از این طرح ها گذاشته شده و نتایج خوبی نیز به همراه داشته است، گفت: مجموع اعتبار موردنیاز برای بهره برداری از این طرح ها حدود ۱۳۰ هزار میلیارد ریال است که از منابع مختلفی از جمله فروش اموال مازاد، فروش اوراق مشارکت، واگذاری و تهاتر سهام و … تامین می شود.

سرپرست معاونت آب و آبفای وزارت نیرو اظهار داشت: تا زمان کنونی با وجود محدودیت های مالی، از ۷۱ طرح سد مهرماندگار در بخش آب و آبفا حدود ۱۶ طرح بهره برداری شده و یا آماده بهره برداری است و ۱۸ طرح نیز تا پایان سال جاری آبگیری یا بهره برداری می شود.

 

وی ادامه داد: همچنین ۶۹ طرح در شبکه های آبیاری و زهکشی وجود دارد که حدود ۱۴۴ هزار هکتار را پوشش خواهد بود و بخش های زیادی از این طرح ها آماده بهره برداری بوده و یا تاکنون به بهره برداری رسیده است.

به گفته وی، در مباحث آبرسانی و سامانه های آب و فاضلاب نیز سه طرح به نتیجه رسیده است و ۱۳ طرح دیگر نیز به زودی به نتیجه می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها