بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 23 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ساماندهی فاضلاب اشتهارد ضروری است

کد خبر: 41233 Print This Post
۰۷ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۸:۳۸
ساماندهی فاضلاب اشتهارد ضروری است

http://www.bananews.irفرماندار اشتهارد گفت: بارش باران و تگرگ بحران عدم ساماندهی فاضلاب اشتهارد را تشدید می‌کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ابوالفضل اینانلو در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: با وزش باد بوی بد فاضلاب شهرک صنعتی اشتهارد به سمت شهر اشتهارد هدایت می‌شود و این مساله مزاحمت زیادی را برای اهالی این منطقه ایجاد می‌کند.

وی افزود: مردم از هر مسئولی که به اشتهارد می‌آید، درخواست می‌کنند به این مسئله رسیدگی شود و تحمل این معضل برای مردم منطقه طاقت فرسا شده است و بارش باران و تگرگ بحران عدم ساماندهی فاضلاب اشتهارد را تشدید می‌کند.

فرماندار اشتهارد اظهارکرد: شهرک صنعتی اشتهارد یکی از مهم‌ترین شهرک‌های صنعتی کشور است که رونق اقتصادی و پیشرفت برای استان البرز به همراه داشته است.

اینانلو با بیان اینکه تا سال ۶۸ شهرک صنعتی اشتهارد منطقه بسته‌ای بود، گفت: احداث شهرک صنعتی کار مقدسی بود که برای منطقه اشتهارد صورت گرفت و این منطقه را از حالت کویری و بسته بودن خارج کرده است.

وی تصریح کرد: اشتهارد به قصد این احداث شد که شرکت‌های آلاینده تهران در فاصله ۱۲۰ کیلومتری مستقر شوند این در صورتی بود که زیر ساخت‌های آن ایجاد شود ولی تا۱۰ سال هیچ تصفیه خانه‌ای برای مدیریت شهرک وجود نداشت.

وی با بیان اینکه تا ۱۰سال پیش شهرک صنعتی اشتهارد تصفیه خانه‌ای نداشت اظهار کرد: این تصفیه خانه هم اکنون جوابگوی این تعداد واحد صنعتی نیست و طرح توسعه‌ای برای آن پیش بینی شده که هم اکنون در حال اجراست تا سیستم فاضلاب صنعتی این شهرک به استانداردهای زیست محیطی برسد.

وی در پایان با بیان اینکه این فاضلاب ارزشمند است، ابراز داشت: این فاضلاب برای مصارف کشاورزی، فضای سبز قابل استفاده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها