بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۱ تیر، ۱۳۹۷ | Friday, 22 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

خطوط اصلی فاضلاب شرق تهران تا یک ماه آینده وارد مدار می شود

کد خبر: 41 Print This Post
۳۰ آبان ۱۳۸۹ | ۱۳:۲۹

 

تهران – مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از پایان یافتن عملیات خطوط اصلی فاضلاب شرق تهران تا یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری وزارت نیرو ، ‘سیدمهدی ثمره هاشمی’ گفت: احداث خطوط جمع آوری فاضلاب در شرق تهران به طول ۲۴ کیلومتر و با پیشرفت بیش از ۹۰ درصد در دست اجرا است و تنها بخش باقی مانده از این طرح خط کشی(لاینینگ ) آن است که تا یک ماه آینده به بهره برداری کامل خواهد رسید.
وی اظهار داشت: پروژه فاضلاب شهر تهران بسیار بزرگ و گسترده و دارای هفت تصفیه خانه و خطوط جمع آوری در غرب، شرق و جنوب تهران است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور طرح جمع آوری فاضلاب در غرب تهران را در منطقه بی نظیر دانست و افزود: در زمان حاضر خطوط غرب تهران به طول ۴۰ کیلومتر در مدار بهره برداری قرار گرفته است.
ثمره هاشمی گفت: برآورد اولیه هزینه طرح فاضلاب تهران نزدیک به ۵۰ تریلیون ریال است و تاکنون ۱۴۵ میلیون دلار از محل تسهیلات بانک جهانی و نیز افزون بر ۶۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولت‌های نهم و دهم به این طرح اختصاص یافته است.
وی اجرای فاضلاب جنوب تهران با شش مدول تصفیه‌خانه را بخش اصلی طرح بزرگ فاضلاب این شهر عنوان کرد و اظهار داشت: هم اکنون تصفیه‌خانه‌های یک و دو در مدار بهره برداری قرار گرفته و مدول سه و چهار نیز تا یک ماه آینده آماده بهره برداری خواهد شد.
ثمره هاشمی تاکید کرد: مدول‌های پنج و شش تصفیه‌خانه جنوب تهران نیز تا پایان بهار سال آینده به بهره برداری نهایی خواهد رسید.
مدیرعامل آبفای کشور ادامه داد: ظرفیت خدمات‌رسانی هر یک از این تصفیه‌خانه‌ها افزون بر ۵۲۵ هزار نفر است و در مجموع با اجرای کامل این طرح در جنوب تهران، افزون بر سه میلیون و ۱۲۵ هزار نفر تحت پوشش آن قرار خواهند گرفت.
ثمره هاشمی در پایان گفت: در زمان حاضر ۲۷ درصد جمعیت تهران تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد و تا بهار سال آینده بیش از ۵۰ درصد جمعیت شهر تهران تحت پوشش این شبکه قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها