بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مشاور وزیر نیرو:نیازی به تخلیه آب سد گتوند نیست

کد خبر: 39901 Print This Post
۱۵ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۷:۵۲
مشاور وزیر نیرو:نیازی به تخلیه آب سد گتوند نیست

http://www.bananews.ir/مشاور وزیر نیرو گفت: نیازی به تخلیه آب سد گتوند نیست و چنین بحثی وجود ندارد و فعالیت در این سد با مدیریت قوی‌تر و با ابزارهای مختلفی ادامه دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدرضا عطارزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پروژه‌های بزرگ معمولا پیچیدگی‌های خاص خود را دارند و نرخ انحلال آب در سد گتوند بحث جدیدی نیست و از ابتدای کار دنبال شده است.

وی افزود: بحث انحلال آب در مباحث علمی مشاور گنجانده شده بود و نتیجه‌گیری و راهکارهای خوبی برای آن پیش‌بینی شد.

عطارزاده تصریح‌کرد: پروژه سد گتوند به اتمام رسیده است و در حال حاضر مدیریت بهره‌برداری از آن آغاز شده است. مدیریت بهره‌برداری در سد گتوند، مدیریت ساده‌ای نیست و بسیار پیچیده است و باید با دقت و کنترل‌های لازم همراه باشد.

مشاور وزیر نیرو با بیان این‌که حدود ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای سد گتوند صرف شده است با اشاره به اظهارنظرهای اخیر مبنی بر تخلیه آب سد، خاطرنشان‌ کرد: نظر بازرسی جدای از نظر علمی ما است. دائما جلسات مختلفی برگزار می‌شود.

عطارزاده اظهارکرد: بحث انحلال نمک از ابتدا در خصوص سازند گچساران مطرح بوده و این قصه ادامه دارد اما ما با کنترل‌های لازم در خروجی‌ها، ورودی و حجم آب سد، این مساله را کنترل می‌کنیم؛ البته پوشش رسی نیز نرخ انحلال را کم می‌کند و آن را به تاخیر می‌اندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها