بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ اسفند، ۱۳۹۶ | Wednesday, 21 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

حجم ذخیره آب سد سفیدرود از ۸۱۵ میلیون مترمکعب فراتر رفت

کد خبر: 39757 Print This Post
۱۱ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۲:۳۱
حجم ذخیره آب سد سفیدرود از ۸۱۵ میلیون مترمکعب فراتر رفت

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: حجم ذخیره سد سفیدرود نسبت به آمار متوسط ۱۴ سال اخیر ۱۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سیف‌الله آقابیگی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به اینکه ارزش اقتصادی پروژه‌هایی که در بخش آب منطقه‌ای گیلان در دهه مبارک فجر افتتاح می‌شود بالغ بر ۲۴۵میلیارد ریال است، گفت: ۲۴ پروژه آب منطقه‌ای گیلان در دهه فجر افتتاح می‌شود.

آقابیگی در خصوص پروژه‌های مهرماندگار آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به اینکه این شرکت سهم خوبی در ۴۰ پروژه مهر ماندگار استان دارد، ادامه داد: مهمترین این پروژه‌ها سد مخزنی شهر بیجار است که در حال حاضر ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تلاش داریم تا قبل از اتمام روزهای باقی مانده دولت دهم این پروژه مهم را به بهره‌برداری برسانیم.

وی درخصوص وضعیت آبگیری سد سفیدرود خاطرنشان کرد: به لطف الهی امروز حجم ذخیره آب این سد از ۸۱۵ میلیون مترمکعب فراتر رفت و این میزان نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد بیشتر است و نسبت به آمار ۱۴ سال اخیر ۱۲۰ درصد افزایش یافته است و این امر نوید سال پر رونق تولید کشاورزی را برای گیلان دارد.

وی با بیان این مطلب که سد سفیدرود هم اکنون بیش از ۵۰ سال عمر دارد، تصریح کرد: براساس پیش‌بینی طراح اولیه این سد، باید استفاده از این سد امسال پایان می‌یافت، اما خوشبختانه به دلیل دقت نظر و مراقبت از تأسیسات و تجهیزات، این سد هم اکنون دارای ظرفیت یک میلیارد و ۶۰ میلیون مترمکعب است و همچنان می‌تواند استان را در تولید محصولات کشاورزی به خصوص محصول استراتژیک استان یعنی برنج کمک کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها