بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کیفیت آب خروجی سد گتوند روزانه اندازه گیری می شود

کد خبر: 39629 Print This Post
۰۹ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۸:۰۹
کیفیت آب خروجی سد گتوند روزانه اندازه گیری می شود

http://www.bananews.ir/مجری سد و نیروگاه گتوند با بیان اینکه میزان شوری (EC ) آب خروجی از سد گتوند به طور روزانه اندازه گیری می شود،گفت: اطلاعات مربوط به مخزن سد و یا EC آب چیزی نیست که بتوان آن را مخفی کرد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ˈکریم شیبانیˈ امروز، دوشنبه ، در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: در حال حاضر در مخزن و خروجی سد گتوند هیچ مشکلی وجود ندارد و میزان شوری آب خروجی هم براساس توافق هایی که با مقامات ارشد استان خوزستان از جمله استانداری حاصل شده ، تنظیم می شود.

مجری سد گتوند با اشاره به اظهارات اخیر دبیر کل خانه کشاورز در خصوص مشکلات ناشی از شوری آب خروجی سد گتوند، اظهار داشت: کسانی که اطلاعاتی را در چنین سطح گسترده ای منتشر می کنند، می توانستند از مقامات مربوطه کسب اطلاع کنند.

وی با تاکید براینکه اطلاعات مربوط به مخزن سد و یا EC آب چیزی نیست که بتوان آن را مخفی کرد، گفت: EC آبی که از سد مسجد سلیمان تخلیه می شود ۱۰۰۰ است و EC تخلیه کننده نیروگاه نیز همین مقدار است.

شیبانی اضافه کرد: EC آب خروجی سد گتوند به طور روزانه و در ساعات مختلف اندازه گیری می شود و کنترل کیفیت آب برای همه مسوولان وزارت نیرو و مقامات استانی اهمیت دارد.

وی یادآور شد: EC آبی که از دریچه تحتانی سد گتوند تخلیه می شود، یک هزار و ۸۰۰ است که متاسفانه به دلیل اضافه شدن آلاینده ها در مسیر اهواز به ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰ می رسد و این رقم هم بر اساس توافقات صورت گرفته با مسوولان استانی است.

مجری سد گتوند با تاکید بر اینکه در زمان کنونی مشکلی در مخزن سد و EC آب خروجی سد وجود ندارد، گفت: در فصول بارندگی و سیلاب ها، تحولاتی در مخازن همه سدها از جمله سد گتوند ایجاد می شود ، اما مهم این است که کیفیت آب در مخزن سد گتوند و رود کارون بر اساس برنامه تنظیم می شود.

 

**اطلاعات مربوط به سد امنیتی نیست/ اگر مشکلی باشد اعلام می کنیم

شیبانی ضمن تکذیب امنیتی بودن اطلاعات مربوط به سد گتوند، اظهار داشت: اطلاعات مربوط به اندازه EC آب همچون دما و رطوبت مشخص بوده و چیزی نیست که بتوان مخفی کرد و در این پروژه هم اطلاعات در اختیار مراجع مربوطه قرار می گیرد.

وی همچنین در خصوص اقدامات انجام شده در مخزن سد اظهار داشت: تمام کارهایی که درباره حفظ کیفیت آب کارون و مخزن سد گتوند در مراحل مطالعاتی و اجرایی انجام شده، موثر بوده و در زمان کنونی هم هیچ مشکلی در این سد وجود ندارد و شرایط آن منطبق با پیش بینی ها و مطالعاتی است که توسط کارشناسان داخلی و خارجی انجام شده است.

مجری سد گتوند با تاکید بر اینکه شرایط سد گتوند حتی بهتر از پیش بینی هاست، تصریح کرد: اگر روزی مشکلی در این سد وجود داشته باشد، اعلام می کنیم و نمی شود اطلاعات چنین پروژه ای را مخفی کرد.

شیبانی در بخش دیگری از اظهاراتش افزود: از چهار واحد ۲۵۰ مگاواتی که قرار بود در فاز نخست وارد مدار شود، سه واحد به اندازه ۷۵۰ مگاوات وارد مدار شده و واحد چهارم نیز تا پایان بهمن ماه جاری وارد مدار خواهد شد.

به گفته ی وی همچنین در فاز توسعه ای این نیروگاه هم یک هزار مگاوات برق تولید خواهد شد که ساختمان نیروگاه آن در حال اجرا بوده و تفاهم نامه تامین تجهیزات آن نیز امضا شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها