بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تاکید استاندار خوزستان بر توجه بیشتر به موضوع مهندسی رودخانه

کد خبر: 39369 Print This Post
۰۳ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۳:۳۱
تاکید استاندار خوزستان بر توجه بیشتر به موضوع مهندسی رودخانه

http://www.bananews.ir/ استاندار خوزستان با اشاره به این که حدود ۵۰ درصد روستاهای خوزستان در جوار آب قرار گرفته‌اند، گفت: به دلیل مسائل سکونت‌گاهی و نقش رودخانه‌ها در زندگی مردم استان، به نوعی همیشه مساله مربوط به آب در جلسات مختلف استان مدنظر است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید جعفر حجازی در نهمین سمینار بین‌المللی مهندسی رودخانه که امروز (سوم بهمن‌ماه) در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، اظهار کرد: اقلیم کشور ما خشک و نیمه‌خشک است و باید به موضوع مهندسی رودخانه‌ای توجه بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: باید در خصوص چگونگی بهره‌برداری از آب‌ها و استفاده بهتر از آب، با درنظر گرفتن مسایل زیست محیطی، بررسی و برنامه‌ریزی‌هایی صورت گیرد.

حجازی تصریح کرد: بحث مهندسی رودخانه همواره مطرح بوده‌است و علم ما باید در زمینه رودخانه‌ها نسبت به گذشته بیشتر شود.

وی عنوان کرد: بسترها و شرایط رودخانه‌ای در استان، کشور و دنیا تغییر می‌یابد و با توجه به تغییرات شرایط رودخانه‌ها، باید در زمینه مهار، مهندسی، مطالعات، نظارت و بهره‌برداری‌ها به‌روز شویم.

حجازی ادامه‌داد: امروز ابزارها و شرایط برای تجزیه و تحلیل مسائل مربوط به رودخانه‌ها بسیار بیشتر از گذشته فراهم و کار آسان شده‌ است. شرایط ما به سمتی می‌رود که باید نگاه جدیدی به موضوع رودخانه داشته باشیم.

استاندار خوزستان اظهارکرد: وظیفه ما کمک به برگزاری این سمینار است و در نهایت باید از دستاوردهای این سمینار در برنامه‌ریزی‌های بخش آب استان استفاده کرد. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها