بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

انقلاب درسدسازی و مهار آب در استان زنجان

کد خبر: 3720 Print This Post
۰۲ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۹:۳۴
انقلاب درسدسازی و مهار آب در استان زنجان

استاندار زنجان گفت: با اجرای برنامه‌های طرح‌ها و برنامه‌های تدوین شده انقلابی در بحث سدسازی و مهار آب در استان زنجان ایجاد شده است.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز به نقل از روابط عمومی استاندار زنجان محمد رئوفی‌نژاد استاندار زنجان در مراسم بازدید از سد مراش شهرستان ماهنشان اظهار داشت: ‌تا پایان برنامه پنجم با تجولات صورت گرفته در استان به ویژه در خصوص سد سازی و مهار آب‌های سطی شاهد عمران وآبادانی در تمامی بخش‌های اقتصادی خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه که در استان زنجان بیش از ۷۵ سد در حال اجرا،‌ ساخت و بهره‌برداری است و خاطر نشان کرد: با اجرای سد مراش محرومیت منطقه انگوران و دندی برطرف می‌شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه محرومیت این منطقه با اجرای فولاد ماهنشان، سیمان نفت، اتصال خط آهن به منطقه و اجرای کارخانه ۱۰۰ هزار تنی روی کاهش می‌یابد، اظهار داشت: محرومیت‌زدایی یکی از اهداف مهم و کاربردی دولت نهم و دهم است که با اجرای رویکردهای پیش روی از این پس منطقه محروم نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: در طول یک سال گذشته از اجرای ساخت سد مراش پیشرفت فیزیکی قابل توجه بوده و با اختصاص اعتبارات لازم در پایان سال ۹۱ شاهد بهره‌برداری این طرح عظیم خواهیم بود.

گفتنی است، سد مراش هم اکنون ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و دارای ۷۵ متر ارتفاع از پی بوده و حجم آبگیری ۴۲ میلیون متر مکعب است.

این سد توان آبیاری ۵ هزار هکتار از اراضی پائین دست خود و ۱۰ روستا را دارد و زمینه اشتغال ۴ هزار نفر را فراهم می‌کند و برای منطقه سالیانه ۵/۵ میلیارد تومان بازگشت اقتصادی خواهد داشت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها