بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

صدای پای آب در تخت سلیمان پس از ۱۷ سال

کد خبر: 3319 Print This Post
۲۶ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۵۹
صدای پای آب در تخت سلیمان پس از ۱۷ سال

www.BanaNews.irمدیر پایگاه میراث جهانی تخت سلیمان گفت: آب شرب پس از ۱۷ سال آغاز به کار پایگاه میراث جهانی تخت سلیمان از روستای نصرت آباد به این مجموعه انتقال داده شد.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، فرهاد عزیزی افزود: انتقال آب شرب از روستای نصرت آباد به مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان به طول دو کیلومتر انجام شد.

وی با اشاره به همکاری و نظارت اداره آب روستایی شهرستان تکاب در این راستا، گفت: با توجه به سنگی بودن مسیر انتقال لوله، از تجهیزات و ماشین آلات مختلفی برای حفاری مسیر استفاده شد.

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت سلیمان مسیر آبی حفر شده را به عمق یک متر و ۲۰ سانتی متر به طول ۱۱۵ متر توصیف کرد و افزود: مسیر سنگی و رسوبی نیز به عمق یک متر و ۲۰سانتی متر به طول ۲۱۰ متر حفر شد.

وی با اشاره به مسیر خاکی حفر شده به عمق یک متر و ۲۰ سانتیمتر و به طول یک هزار و ۷۴۰ متر، گفت: لوله‌های آب شرب در مسیر انتقال به مجموعه تخت سلیمان عایق بندی شدند.

عزیزی با بیان اینکه در این راستا نقشه برداری مسیر انتقال آب به مجموعه تخت سلیمان نیز انجام شد، یادآور شد: لوله کشی آب ساختمان‌های رفاهی و اداری این مجموعه دوباره انجام شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها