بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

توصیه‌های آبفای تهران برای مراقبت از کنتورهای آب در زمستان

کد خبر: 3244 Print This Post
۲۵ دی ۱۳۸۹ | ۰۹:۱۸
توصیه‌های آبفای تهران برای مراقبت از کنتورهای آب در زمستان

www.BanaNews.irمعاون درآمد و امور مشترکین آبفای شهر تهران بر انجام اقدامات پیشگیرانه به منظور جلوگیری از یخ‌زدگی تاسیسات و کنتور آب منازل و اماکن تجاری از سوی شهروندان تاکید کرد.

به گزارش بنانیوز به نقل از آبفا، سید رسول باقری افزود: برودت و سرمای هوا احتمال یخ‌زدگی انشعاب‌های آب و تاسیسات را به همراه دارد که این امر علاوه بر خسارات زیاد، معضلات گوناگونی را برای شهروندان به وجود می‌آورد.

وی ادامه داد: عمده موارد یخ‌زدگی تاسیسات مربوط به کنتور و لوله‌های آب داخل منازل و اماکن تجاری است که با رعایت موارد ایمنی از سوی شهروندان به‌راحتی قابل پیشگیری است.

*عایق‌کردن دور کنتور به وسیله پشم شیشه

معاون درآمد و امور مشترکین آبفای شهر تهران با اشاره به اقداماتی که شهروندان می‌توانند برای پیشگیری از یخ‌زدگی لوله‌ها و کنتورهای آب انجام دهند، اظهار داشت: عایق‌کردن دور کنتور به وسیله پشم شیشه، گونی و یا قراردادن کیسه‌ای پر از خاک اره در محفظه کنتور و عایق‌بندی لوله‌های آب در فضای باز ساختمان از جمله راهکارهای جلوگیری از یخ زدگی است.

* امتناع از ریختن آب گرم بر روی کنتور

باقری همچنین از مشترکان خواست مواردی از جمله نریختن آب داغ یا آب گرم بر روی کنتور، روشن‌نکردن آتش در حوضچه کنتور برای بازشدن یخ‌زدگی و بازگذاشتن شیر آب در زمان بروز یخبندان را رعایت کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها