بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 21 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

دنبال تفکیک کنتورمشترک آب نروید

کد خبر: 3214 Print This Post
۲۵ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۱۳
دنبال تفکیک کنتورمشترک آب نروید

www.BanaNews.irمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور چهارشنبه شب در برنامه تهران ۲۰ شبکه پنج سیما، آب پاکی را روی دست هیات مدیره ساختمان‌های مسکونی پر واحد در تهران ریخت. این مقام مسوول بعد از آنکه با پرسش مجری برنامه مبنی بر اینکه «ساکنان آپارتمان‌های مسکونی در تهران با توجه به افزایش قیمت آب، برای تفکیک کنتور آب باید چه کار کنند تا متناسب با مصرفی که دارند، هزینه آن را بپردازند؟» روبه‌رو شد، گفت: در حال حاضر امکان تفکیک کنتور آب مشترک برای همه آپارتمان‌های تهران وجود ندارد.

مدیر شرکت آب و فاضلاب شرایطی را برای تفکیک کنتور آب اعلام کرد که به نظر می‌رسد تقریبا همه ساکنان تهران باید قید استقلال کنتور آب را بزنند و کماکان آب‌بها را در آپارتمان‌ها غیرعادلانه پرداخت کنند. در آپارتمان‌های مسکونی حتی اگر خانواری در طول ماه هیچ مصرفی نداشته باشد، باید هزینه مصرف آب را بپردازد، چون هزینه قبض آب ساختمان به دلیل کنتور مشترک، از روی شارژ ماهانه محاسبه می‌شود و همه ساکنان باید یک رقم یکسان را بابت آن پرداخت کنند. به گزارش بنانیوز به نقل از دنیای‌اقتصاد، مدیر آب و فاضلاب در برنامه تلویزیونی تهران‌۲۰ اعلام کرد فقط ساختمان‌هایی می‌توانند برای تفکیک کنتور آب اقدام کنند که فقط یک لوله ورودی آب به داخل هر واحد مسکونی کشیده شده باشد به این معنی که ساختمان‌هایی که شوفاژ و سیستم مشترک آب گرم (موتورخانه) دارند چون برای هر واحد، سه لوله آب‌سرد، آب گرم رفت و آب گرم برگشت کشیده شده، برای تفکیک کنتور باید سه کنتور برای هر واحد نصب شود که امکان آن نیست. وی افزود: فعلا امکان تفکیک کنتور فقط برای ساختمان‌هایی که حداکثر ۶۰ متر (۵ طبقه) ارتفاع دارند، وجود دارد. بسیاری از ساختمان‌های مسکونی از یک سو بیشتر از ۶۰ متر ارتفاع دارند و از سوی دیگر دارای سیستم مشترک آب گرم هستند که به خاطر همین، امکان تفکیک کنتور آب در آنها نیست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها