بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نصب کنتورهای هوشمند آب و برق روی چاه‌های کشاورزی خوزستان

کد خبر: 3142 Print This Post
۲۲ دی ۱۳۸۹ | ۱۱:۱۵
نصب کنتورهای هوشمند آب و برق روی چاه‌های کشاورزی خوزستان

www.BanaNews.irمدیر کل حفاظت و بهره‌برداری منابع آب سازمان آب و برق خوزستان از انعقاد قرارداد نصب۴۱۰ دستگاه کنتور هوشمند آب و برق روی چاه‌های بهره‌برداری کشاورزی خبر داد.

به گزارش بنانیوز به نقل از شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، محمد علی میری افزود: به منظور حفاظت از منابع آب و سنجش آب و برق مصرفی مشترکان کشاورزی استان، تاکنون ۷۰ دستگاه کنتور هوشمند آب و برق، روی چاه‌های کشاورزی شهرستان اندیمشک نصب شده است.

وی اظهارداشت: نصب کنتورهای هوشمند روی چاه‌های کشاورزی شهرستان‌های دزفول، شوش و باغملک در سال جاری در مرحله‌های بعدی قرار دارد.

مدیر کل حفاظت و بهره‌برداری منابع آب سازمان آب و برق خوزستان، با اشاره به تحویل حجمی آب بر مبنای سند ملی آب و آیین‌نامه مصرف بهینه آب کشاورزی اضافه کرد: ۵۰۰ کنتور هوشمند آب و برق از تیر ماه ۸۸ خریداری و نصب آن از اردیبهشت ماه ۸۹ آغاز شده است.

وی تصریح کرد: نصب کنتورهای هوشمند آب و برق برای کشاورزانی که دارای منصوبات برقی روی چاه خود بوده و واجد اشتراک کنتور برق هستند، به علت جایگزینی با کنتورهای برق فعلی، هیچ هزینه‌ای در برندارد، اما هزینه تهیه و نصب کنتور هوشمند آب و برق برای متقاضیان جدیدی که چاه خود را برق‌دار می‌کنند، به عهده کشاورزان است.

میری، ادامه داد: خرید کنتورهای هوشمند آب و برق یک میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال و تهیه تابلو، نصب کنتور و مودم آن بالغ بر ۷ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال هزینه در بر داشته است.

هم اکنون در استان خوزستان ۳ هزار و ۵۹۹ حلقه چاه بهره‌برداری فعال وجود دارد که یک‌هزار و ۳۰۰ حلقه از آنها به مصارف کشاورزی با منصوبات برقی اختصاص دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها