بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۵ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Wednesday, 25 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کاهش ۴۳ میلیون متر مکعبی حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور

کد خبر: 2934 Print This Post
۲۰ دی ۱۳۸۹ | ۱۰:۴۲
کاهش ۴۳ میلیون متر مکعبی حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور

www.BanaNews.irتهران – حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه) تاکنون با یک درصد کاهش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۵ میلیارد و ۳۷۵ میلیون مترمکب به ثبت رسید که در مقایسه با هفته گذشته نیز نزدیک به ۴۳ میلیون مترمکعب کاهش داشته است.

به گزارش بنانیوز به نقل از روابط عمومی وزارت نیرو، با توجه به بارش‌های صورت گرفته در هفته گذشته، حجم آب ورودی به سدهای کشور نیز با ۳۰۰ میلیون مترمکعب افزایش در مقایسه با هفته پیش از آن روبرو شد.

این در حالی است که، مجموع حجم آب ورودی به سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تاکنون با ۴۷ درصد کاهش در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته به چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمکعب رسید.

این میزان در مدت مشابه سال گذشته نزدیک به هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب گزارش شده بود.

پیش بینی می شود با توجه به بارش‌های هفته جاری، آب موجود در مخازن سدهای کشور و حجم آب ورودی به سدها از وضعیت بهتری برخوردار شود.

از سوی دیگر، حجم آب خروجی از سدهای کشور نیز در زمان مورد بررسی با بیش از یک میلیارد متر مکعب افزایش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، افزون بر شش میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب ثبت شد که در مقایسه با هفته گذشته نیز نزدیک به ۳۰۰ میلیون مترمکعب افزایش نشان می دهد.

از مجموع حجم آب خروجی از سدهای کشور، افزون بر ۶۳ درصد آن در حوضه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها