بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سامانه دفع بهداشتی فاضلاب حفظ حیات زاینده‌رود را به دنبال دارد

کد خبر: 2726 Print This Post
۱۸ دی ۱۳۸۹ | ۱۱:۴۹
سامانه دفع بهداشتی فاضلاب حفظ حیات زاینده‌رود را به دنبال دارد

www.bananews.irمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان گفت: ایجاد سامانه‌های دفع بهداشتی فاضلاب کمک بزرگی به سالم‌سازی رودخانه زاینده‌رود و عدم آلودگی این رودخانه حیاتی می‌کند.

علی محمدی امروز با اشاره به اینکه از وظایف شرکت آب و فاضلاب روستایی حفظ بهداشت و دفع فاضلاب در مناطق زیر حوزه استحفاظی است، تاکید کرد: این مطلب نقش موثری در حفظ محیط زیست، اکوسیستم رودخانه و ارتقای فضای سبز موجود خواهد داشت.

وی با بیان اینکه نخستین تصفیه‌خانه فاضلاب روستایی به منظور کاهش هزینه‌های مشترکان روستایی ایجاد شده است، اظهار داشت: این تصفیه‌خانه به منظور دفع بهداشتی فاضلاب روستاهای کرچگان و سعدآباد از روستاهای شهرستان لنجان به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان با بیان اینکه این طرح در دور نخست سفر هیئت دولت مطرح شده بود، تصریح کرد: این طرح به منظور ایجاد سامانه‌‌های دفع بهداشتی فاضلاب روستاها به روستاهای بالادست سد زاینده‌رود انجام گرفت.

وی افزود: ایجاد سامانه‌های دفع بهداشتی فاضلاب کمک بزرگی به سالم‌سازی رودخانه زاینده‌رود و عدم آلودگی این رودخانه حیاتی دارد.

محمدی با بیان اینکه دفع بهداشتی فاضلاب در روستاهای کوهستانی حاشیه زاینده‌رود همواره با سختی و همراه با هزینه‌ برای روستاییان بوده است، تاکید کرد: با اجرای این سامانه جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب به صورت بهداشتی و علمی صورت می‌گیرد.

وی گفت: همچنین این طرح برای حفظ محیط زیست رودخانه و آب شرب اصفهان بزرگ که قبل از تصفیه‌خانه است بسیار تاثیرگذار محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان به مشکلات اجرای این طرح در منطقه کوهستانی اشاره کرد و بیان داشت: بر خلاف موارد عرف فاضلاب مجبور به پمپاژ فاضلاب به تصفیه‌خانه به دلایل منطقه‌ای و محیطی شده‌ایم که این مسئله نیز مشکلات خاص خود را داشته است.

 

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها