بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۲۲ روستای قاین آب شرب بهداشتی ندارد

کد خبر: 2538 Print This Post
۱۵ دی ۱۳۸۹ | ۱۲:۱۷
۲۲ روستای قاین آب شرب بهداشتی ندارد

www.BanaNews.irرئیس اداره آب و فاضلاب روستایی قاین گفت: در حال حاضر ۲۲ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان قاین با جمعیتی افزون بر ۳ هزار و ۲۵۰ نفر فاقد آب شرب بهداشتی هست.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس ،احمد دانشی‌پور امروز با بیان اینکه از مجموع ۲۶۹ روستای شهرستان ۱۸۰ روستا زیر پوشش آبرسانی سیار هستند، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۷ روستای شهرستان با جمعیت افزون بر ۴ هزار و ۸۲ نفر که دارای شبکه آبرسانی هستند به دلیل خشکیدن منابع آبی به صورت راکد در آمده و زیر پوشش آبرسانی سیار هستند.

وی افزود: بیش از ۴۲ روستای شهرستان با جمعیتی افزون بر ۲۰ هزار نفر به دلیل کمبود آب و فرسودگی تاسیسات در سطح دو قرار دارند به طوری که آب در این روستاها، باوجود برخورداری از شبکه و تاسیسات آبرسانی به ویژه در تابستان جیره‌بندی است و نیاز به تامین آب از دور دست و اصلاح و بازسازی تاسیسات آبرسانی دارد.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی قاین تصریح کرد: مبلغی افزون بر ۳۶ هزار و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار برای مقابله با خشکسالی در روستاهای شهرستان مبنی بر کف‌شکنی چاه‌ها، حمل آب شرب، لایروبی و کف‌شکنی قنات‌ها، بازسازی شبکه توزیع و انشعابات و خطوط انتقال فرسوده و خرید چاه کشاورزی مورد نیاز است.

دانشی‌پور ادامه داد: کاهش شدید آبدهی منابع آبی از یک طرف و افزایش جمعیت و مصرف آب در سطح روستاها، فرسودگی شبکه و تاسیسات و در نتیجه هدر رفت زیاد آب در شبکه‌ها در حدود ۴۲ درصد، کمبود اعتبار مورد نیاز آبرسانی مجدد، بازسازی شبکه‌ها، کمبود اعتبار و دیر اعلام شدن اعتبارات خشکسالی از مهم‌ترین مشکلات موجود آبرسانی به روستاها است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها