بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۱ تیر، ۱۳۹۷ | Friday, 22 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قبض‌های جدید آب پیش از توزیع رصد می شود

کد خبر: 2424 Print This Post
۱۴ دی ۱۳۸۹ | ۰۹:۳۷
قبض‌های جدید آب پیش از توزیع رصد می شود

www.BanaNews.irمعاون هماهنگی و پشتیبانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: قبض‌های جدید آب پیش از توزیع توسط کارکنان ستادی شرکت‌های آب و فاضلاب رصد می شود تا از بروز هرگونه اشتباهی در آنها جلوگیری شود.

به گزارش بنانیوز به نقل از شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ، ‘مسعود خشایی’ در همایش ‘هماهنگی سیاست‌های هدفمند کردن یارانه‌ها در بخش آب’ اظهار داشت: صدور اولین سری از قبض‌های جدید آب پس از هدفمندی یارانه‌ها از اهمیت و حساسیت ویژه‌ای برخوردار است و در صورت بروز اشتباه در آن، تبعات جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به تاکید وزیر نیرو بر اعتمادسازی، قبض‌های جدید آب بسیار ساده طراحی شده‌ تا تمام مشترکان با هر رده تحصیلی و شغلی بتوانند آب بها خود را محاسبه کنند.

خشایی یادآور شد: در قبض‌های جدید آب مواردی مانند آبونمان، تبصره سه و سایر موارد دیگر حذف شده و تنها یک عدد در آنها درج می شود، ضمن آنکه در نظر داریم تا در سراسر کشور قبض‌های یکسانی صادر شود.

این مقام مسوول ادامه داد: ضرورت دارد در تمام شرکت‌های آب و فاضلاب زمینه‌ای فراهم شود تا مشترکان در صورت درخواست برای تفکیک کنتور و دارا بودن شرایط لازم با پاسخ منفی مواجه نشوند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این همایش با بیان اینکه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها کار بزرگی در حوزه اقتصادی کشور بشمار می رود، گفت: این قانون علاوه بر تاثیرات اقتصادی، دارای تاثیرات فرهنگی و اجتماعی نیز خواهد بود و در نهایت منجر به نهادینه شدن مصرف بهینه در جامعه ایران می‌شود.

‘احد جاودانی’ افزود: در راستای شفاف سازی و تنویر افکار عمومی بروشورهای واحدی در سراسر کشور همراه با قبض اولیه آب در اختیار مشترکان قرار خواهد گرفت.

جاودانی اظهار داشت: اجرای هر قانون نیازمند تغییر در جامعه است و اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها نیز به یک تغییر بزرگ در جامعه منجر خواهد شد و از این رو ضروری است اطمینان خاطر در مردم به عنوان رکن اصلی اطلاع رسانی ایجاد شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها