بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آغاز آبگیری ۳ سد در استان کرمانشاه

کد خبر: 2081 Print This Post
۱۱ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۵۰
آغاز آبگیری ۳ سد در استان کرمانشاه

www.BanaNews.irتا پایان سال جاری سدهای آزادی، زاگرس و سراب گیلانغرب آبگیری می‌شوند و در آینده نیز دستکم سالانه یک یا دو سد در این استان آبگیری خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه از آغاز عملیات آبگیری سه سد در این استان تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایلنا، محمد کهریزی گفت: تا پایان سال جاری سدهای آزادی، زاگرس و سراب گیلانغرب آبگیری می‌شوند و در آینده نیز دستکم سالانه یک یا دو سد در این استان آبگیری خواهند شد.

وی درخصوص وضعیت پیشرفت فیزیکی سدهای استان کرمانشاه، اظهار داشت: عملیات اجرایی سدهای استان هم اکنون دارای ۶ تا ۹۶ درصد پیشرفت هستند.

وی با بیان آنکه شبکه‌های پایین دست سدهای جدید همزمان در حال اجرا است، افزود: در بعضی مناطق که قرار بود شبکه‌های فرعی توسط سازمان جهاد کشاورزی احداث شود، این کار نیز برعهده شرکت آب منطقه‌ای قرار گرفته است تا همزمان با شبکه‌های اصلی و کار سد، شبکه‌های فرعی نیز اجرا شوند.

وی در ادامه با اشاره به مصوبه‌های سفرهای استانی هیات وزیران در بخش آب کرمانشاه، گفت: در دور سوم سفر هیات وزیران به کرمانشاه طبق روال دو سفر قبلی، پروژه‌های بزرگ و مهمی به تصویب خواهد رسید.

کهریزی افزود: در دور اول و دوم، شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه ۲۰ مصوبه از دولت اخذ کرد که بخش اعظم آن اجرایی شده است و در این راستا، آبرسانی شهرهای کرمانشاه و سنقر، مطالعه و احداث سدهای قشلاق، شرف شاه، جامیشان و آناهیتا (کبوترلانه) از جمله مصوبه‌های در دست اجرا است.

وی اظهار داشت: مطالعه سدهای جوانرود، هواسان، مرصاد، کاشنبه و هرسین نیز در حال انجام بوده و امید است کار اجرایی این سدها نیز بزودی آغاز شود.

به گفته وی، برای دور سوم سفر هیات وزیران به کرمانشاه نیز چند مصوبه از جمله آبرسانی به شهر پاوه، مطالعه آبرسانی به شهرهای اسلام آباد غرب و گیلانغرب و مطالعه و احداث سدهای پاتاق و بیستون در دستور کار است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها