بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۵۰ میلیون مترمکعب آب در سدهای گلستان ذخیره سازی شد

کد خبر: 20616 Print This Post
۰۱ آذر ۱۳۹۰ | ۰۸:۱۱
۵۰ میلیون مترمکعب آب در سدهای گلستان ذخیره سازی شد

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان از ذخیره ۵۰ میلیون متر مکعبی آب در پشت سدهای استان و پیشرفت دو درصدی سد نرماب چلچای خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ایرج حیدریان در گفتگو با مهر با اشاره به بارندگی های اخیر در استان گفت: میزان ذخیره آبی استان در پشت سدها و آبندان ها بالغ بر ۵۰ میلیون مترمکعب است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، به دلیل افزایش بارندگی طی یک ماه اخیر حدود ۷ درصد رشد داشته است.

وی افزود: میزان بارندگی ها نیز تاکنون در استان بالغ بر ۱۶۵ میلی متر بوده که نسبت به میانگین درازمدت و مدت مشابه شال قبل رشد چشمگیری را نشان می دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان اظهار داشت: در حال حاضر ۵ سد مخزنی بزرگ در استان در حال بهره برداری است و عملیات اجرایی ۳ سد مخزنی دیگر نیز در حال انجام است.

حیدریان اضافه کرد: با تکمیل و بهره برداری از این ۳ سد مخزنی بیش از ۴۰۰ میلیون متر مکعب به حجم ذیره آب های استان افزوده می شود.

وی همچنین به بحث تعیین تکلیف چاه های فاقد پروانه در استان اشاره کرد و اذعان داشت: با اجرای این قانون همه چاه های فاقد پروانه در استان که قبل از سال ۸۵ حفرشده اند، طی دو سال آینده تعیین تکلیف می شوند.

وی ادامه داد: براساس قانون تعیین تکلیف و آیین نامه های ابلاغی چاه هایی که فاقد شرایط اعلام شده باشند، مسدود می شوند.

مشکلات سد نرماب رفع شد

وی همچنین از رفع مشکلات سد نرماب چلچای خبر داد و عنوان کرد: مشکل اصلی اجرای این سد اسکان مجدد روستائیانی است که داخل مخزن سد قرار دارند، بر همین اساس بخشی از اراضی خریداری شده و بخشی نیز در کمیسیون ماده ۶۹ مطرح شده است و در مرحله اخذ مجوز و واگذاری قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان اظهار داشت: تهیه طرح هادی توسط بنیاد مسکن استان برای این روستاها تأیید و به تصویب رسیده است و ما منتظریم تا مقدمات اجرای این طرح ها توسط این اداره کل فراهم شود.

حیدریان با اشاره به کلنگ زنی سد نرماب چلچای در فروردین ماه سالجاری، عنوان کرد: کل پروژه دارای ۲ درصد پیشرفت فیزیکی است و انتظار می رود عملیات اجرایی آن طی ۶ سال و نیم آینده به پایان برسد.

گفتنی است سد نرماب چلچای در شهرستان مینودشت قرار دارد و فروردین ماه سالجاری با حضور وزیر نیرو کلنگ زنی شده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها