بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

انتقال ۱۴میلیون متر مکعب آب از سد لار به تهران

کد خبر: 20400 Print This Post
۲۶ آبان ۱۳۹۰ | ۰۷:۵۹
انتقال ۱۴میلیون متر مکعب آب از سد لار به تهران

۱۴http://www.bananews.ir/میلیون متر مکعب آب از ابتدای آبان ماه سال جاری از سد لار برای مصارف کشاورزی و تولید برق به تهران منتقل شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ،از ابتدای آبان ماه سال جاری تاکنون ۱۴ میلیون متر مکعب آب از سد لار به تهران تامین و ارسال شده است که به مصارف کشاورزی در پایین دست سد و نیز تولید برق در نیروگاه کلان رسیده است.

علاوه بر برف روبی جاده دسترسی به سد و تاسیسات آن با توجه به بارش های صورت گرفته، پاکسازی ایستگاه های اندازه گیری رودخانه های ورودی به سد و اصلاح مدار تابلوی ۲۰ کیلووات پست مسکونی نیز از دیگر فعالیت های صورت گرفته در سد لار بوده است.

حجم بارش ها در سد لار نیز در یک ماه اخیر بیش از ۸۳ میلی متر بوده است و از ابتدای آبان ماه امسال تاکنون ۶/۸۳ میلی متر بارش باران و ۵/۱۴۵سانتی متر برف ثبت شده است.

حجم آب ورودی به مخزن سد لار در این مدت ۱۴ میلیون و ۳۷۰ هزار متر مکعب گزارش شده است. همچنین حجم مخزن سد لار در حال حاضر به ۴۷/۴۶ میلیون متر مکعب رسیده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها