بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بهره‌برداری از تصفیه‌خانه غدیر آب شرب شهر دامغان

کد خبر: 20352 Print This Post
۲۵ آبان ۱۳۹۰ | ۰۹:۳۲
بهره‌برداری از تصفیه‌خانه غدیر آب شرب شهر دامغان

http://www.bananews.ir/بهره‌برداری رسمی از پروژه آبرسانی به شهر دامغان (تصفیه‌خانه غدیر) همزمان با عیدسعید غدیرخم با حضور وزیر نیرو آغاز شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) تصفیه‌خانه غدیر آب شرب شهر دامغان با هدف تصفیه و انتقال حدود چهار میلیون مترمکعب آب شرب از محل سد دامغان تا مخزن ورودی شهر دامغان ساخته شده است. در اجرای این پروژه پیچیده از فناوری بسیار بالا و پیشرفته استفاده است.

این طرح که قرار بود در اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری برسد، با تلاش و پیگیری کارکنان و عوامل اجرایی پروژه شش ماه زودتر از موعد مقرر و در دهه ولایت و امامت امسال و همزمان با عید سعید غدیر خم به بهره برداری می رسد.

برای اجرای این طرح تاکنون ۴۱ میلیارد و ۱۵۶ میلیون ریال هزینه شده است. براساس این گزارش، احداث ایستگاه پمپاژ به ظرفیت ۲۰۰ لیتر در ثانیه، احداث حوضچه آبگیر، اجرای ۲۵۰۰ متر خط انتقال ۴۰۰ و ۵۰۰ میلیمتری، احداث تصفیه خانه آب شرب به ظرفیت ۲۰۰ لیتر بر ثانیه شامل ساختمان‌های فرآیندی فلش میکسر، پلساتور، فیلتر، مخزن تماس با کلر و تاسیسات و ابنیه غیرفرآیندی از ویژگی‌های مهم این طرح به شمار می‌رود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها