بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

احداث ۵۰۰ هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی تا پایان دولت دهم

کد خبر: 1871 Print This Post
۰۶ دی ۱۳۸۹ | ۱۲:۰۴
احداث ۵۰۰ هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی تا پایان دولت دهم

مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: تا پایان دولت دهم، در مجموع ۵۰۰ هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی در کشور ساخته می‌شود.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز به نقل از شبکه خبری آب، علیرضا الماسوندی در جمع مدیران و کارشناسان شرکت آب منطقه‌ای استان ایلام گفت: با اجرایی شدن ۵۰۰ هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی در کشور تا پایان دولت دهم، شاهد تحول بزرگی در حوزه کشاورزی و بخش آب خواهیم بود.

وی اضافه کرد: در گذشته تنها اجرای شبکه‌های یک و دو در دست بخش آب وزارت نیرو بود که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اجرای شبکه‌های سه و چهار نیز توسط این شرکت به مناقصه گذاشته می‌شود.

الماسوندی تصریح کرد: در زمان مناقصه اجرای یک سد مخزنی، به طور همزمان احداث شبکه‌های یک، دو، سه و چهار نیز به مناقصه گذاشته می‌شود.

مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: این در حالی است که در گذشته تنها اجرای شبکه‌های یک و دو توسط شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو به مناقصه گذاشته می‌شد.

وی ادامه داد: اجرای شبکه‌های سه و چهار به طور مشترک به عهده بخش کشاورزی و کشاورزان استان‌ها بود که این پروژه در کشور به طور کامل محقق نمی‌شد.

وی خاطر نشان کرد: استان ایلام دارای ظرفیت های خوب و ممتازی در بخش آب و خاک است و با توجه به دارا بودن ۴۲۰ مرز مشترک با کشور عراق، شاید به لحاظ موقعیت ژئوپولیتیک، استانی مانند ایلام نداشته باشیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها