بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۱ تیر، ۱۳۹۷ | Friday, 22 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

به منظور بهبود وضعیت آب‌رسانی در تهران؛ عملیات احداث فاز نخست تصفیه‌خانه‌های ۶ و ۷ آغاز شد

کد خبر: 180 Print This Post
۰۳ آذر ۱۳۸۹ | ۱۱:۴۰
به منظور بهبود وضعیت آب‌رسانی در تهران؛ عملیات احداث فاز نخست تصفیه‌خانه‌های ۶ و ۷ آغاز شد

معاون آب‌رسانی آبفای شهر تهران از آغاز عملیات احداث فاز نخست تصفیه‌خانه‌های ۶ و ۷ به منظور بهبود وضعیت آب‌رسانی در تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان تهران، موسی پرویزی با اعلام این خبر، گفت: احداث فاز نخست تصفیه‌خانه‌های ۶ و ۷ به ترتیب با ظرفیت تصفیه ۵/۲ و ۵/۷ متر مکعب در ثانیه در حال اجراست که بر اساس برنامه زمان‌بندی‌شده، پیش‌بینی می‌شود به ترتیب طی ۲۴ و ۴۸ ماه آتی وارد مدار بهره‌برداری شوند.

وی اضافه کرد: درصورت تحقق اجرای این پروژه‌ها، ظرفیت قابل اتکا و پایداری در شهر تهران ایجاد خواهد شد.

معاون آب‌رسانی تهران بزرگ آبفای شهر تهران اثرات بهره‌برداری از این پروژه‌ها را در افزایش کمیت و کیفیت آب تهران و کاهش بهره‌برداری از چاه‌ها و به تبع آن کاهش مصرف انرژی و برق برای انتقال آب از مناطق مرکزی به مناطق شمال شهر بسیار موثر برشمرد.

پرویزی در بخش دیگری از سخنانش، میانگین مصرف روزانه شهروندان تهرانی را ۳۳۰ لیتر اعلام کرد و افزود: این میزان مصرف، دو برابر میانگین مصرف جهانی است و بیانگر آن است که تاسیسات آب تهران توانایی انتقال، تصفیه و توزیع بیش از دو برابر مصرف سرانه جهانی را در شهر تهران داراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها