بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 21 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت احداث سد دالکی

کد خبر: 15632 Print This Post
۱۵ مرداد ۱۳۹۰ | ۰۷:۰۲
یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت احداث سد دالکی

www.BanaNews.irمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهرگفت: براساس پیش‌بینی سال ۸۸ اعتبار مورد نیاز برای احداث سد دالکی در شهرستان دشتستان این استان یک هزار و ۲۰۰میلیارد ریال است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شاهپوررجایی با بیان این مطلب افزود: درپایین دست رودخانه دالکی هشت هزار و۴۰۰ هکتار نخلستان با بیش ازیک میلیون و۳۰۰ هزار اصله نخل وجود دارد که اکنون منابع آبی که ما در اختیار داریم کمتر از ۲۰درصد نیاز آبی این نخلستان‌ها است.

وی با اشاره به انجام مطالعات این سد و اجرای راه دسترسی به آن در مجموع با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال گفت: این سد با ارتفاع ۱۱۰متر از بستر رودخانه و با مخزن قریب به ۶۰۰میلیون متر مکعب با آب تنظیمی ۴۳۴میلیون متر مکعب ساخته خواهد شد.

وی اضافه کرد: طرح مطالعات نهایی این سد دردست اجرا است که در صورت تامین اعتبار در نیمه دوم امسال عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد و در صورت تامین منابع مالی مدت زمان تکمیل این پروژه پنج سال خواهد بود.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها