بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 18 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

انتقال آب از سد ماملو به تهران با تجهیز شش کارگاه

کد خبر: 1041 Print This Post
۲۲ آذر ۱۳۸۹ | ۱۱:۰۲
انتقال آب از سد ماملو به تهران با تجهیز شش کارگاه

مدیرعامل آبفای شهر تهران از انتقال آب از سد ماملو به شهر تهران با تجهیز شش کارگاه خبر داد.www.bananews.ir

به گزارش بنانیوز به نقل از روابط عمومی آبفای استان تهران، حبیب‌الله براتی گفت: قطعه اول اجرای طرح، اختصاص به ایجاد دو خط انتقال به قطر ۱۸۰۰ میلی‌متر به طول ۹ کیلومتر از سد ماملو به تصفیه خانه هفتم دارد که تاکنون ۷۵ درصد پیشرفت داشته است.

وی در مورد بخش دوم مسیر انتقال که از تصفیه خانه هفتم تا مخزن ۱۶ را شامل می‌شود، افزود: این بخش برای سرعت بخشیدن به دو قطعه تقسیم شده است که قطعه اول آن شامل احداث خط لوله ۱۸۰۰ میلی متری به طول ۲۸ کیلومتر به میزان ۹۹ درصد پیشرفت داشته است و خط انتقال به قطرهای ۹۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۸۰۰ میلی‌متری به طول هفت کیلومتر به میزان پنج درصد پیشرفت در حال اجراست.

مدیرعامل آبفای شهر تهران در مورد مراحل اجرای قطعه سوم خط انتقال گفت: احداث ۳۳ کیلومتر خط لوله ۱۸۰۰ میلی‌متری کمربندی جنوب با توجه به خرید لوله در مرحله برگزاری مناقصه است که با تعیین پیمانکار مراحل انجام این بخش نیز در آینده نزدیک با سرعت پیگیری خواهد شد.

براتی در مورد ساخت مخازن ۹۰ هزار متر مکعبی ۱۱۸۰ شرق و ۱۸۰ هزار متر مکعبی ۱۱۸۰ غرب نیز اظهار داشت: مخزن شرق در مرحله خاک‌برداری و مخزن غرب نیز با تصرف زمین در مراحل ابتدایی اجراست.

وی در مورد تصفیه‌خانه هفتم ضمن اعلام اینکه حداکثر ظرفیت در نظر گرفته شده ۲٫۵ متر مکعب بر ثانیه است،گفت: این بخش از پروژه در حال تجهیز کارگاه است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها