بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

یک میلیارد شهرنشین در جهان با کم‌آبی مواجه می‌شوند

کد خبر: 10238 Print This Post
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۶:۳۷
یک میلیارد شهرنشین در جهان با کم‌آبی مواجه می‌شوند

www.BanaNews.irمطالعه‌ جدیدی که به تازگی منتشر شده‌است پیش‌بینی می‌کند افزایش مهاجرت به شهرها در کنار آثار تغییرات آب و هوایی باعث کمبود آب برای بیش از یک میلیارد نفر شهروند تا سال ۲۰۵۰ می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) گروهی از پژوهشگران افزایش سه میلیارد نفری جمعیت شهرها و آثار تغییرات آب و هوایی را به عنوان عامل کاهش منابع آب و درگیری بیش از یک میلیارد نفر با کم‌آبی تا سال ۲۰۵۰ معرفی کرده‌اند.

این پژوهش کم آبی را به صورت «میزان آب کمتر از صد لیتر برای هر نفر در روز در منابع سطحی و زیر سطحی آب در محدوده‌ شهر» تعریف کرده‌اند.

این پژوهش میزان آب در دسترس برای شهرهایی با جمعیت بیش از ۱۰۰ هزار نفر در کشورهای در حال توسعه را مدل‌سازی کرده‌است. این گزارش اضافه می‌کند که این شهرها در سال ۲۰۰۰ تنها ۱/۲ میلیارد نفر جمعیت داشته‌اند اما بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۵۰ بیش از ۷۵ درصد رشد جمعیت شهرنشین جهان در این شهرها رخ خواهد داد.

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها