بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

خشک شدن دریاچه ارومیه فاجعه زیست محیطی است

کد خبر: 9795 Print This Post
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۶:۲۳
خشک شدن دریاچه ارومیه فاجعه زیست محیطی است

www.BanaNews.irنماینده ارومیه در مجلس با اشاره به وجود ۸ تا ۱۰ میلیارد تن نمک در دریاچه ارومیه بر اثر خشکسالی گفت: در صورت خشک شدن دریاچه این میزان نمک به همراه بادهایی که در منطقه می‌وزند در سطح منطقه پخش می‌شود و این امر فاجعه زیست محیطی است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جواد جهانگیرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: تغییر اقلیم و آب‌ و هوای منطقه یکی از عوامل دخیل در خشک شدن دریاچه ارومیه است و باید اقدامات لازم در زمینه جلوگیری از خشک شدن دریاچه ارومیه انجام شود.

وی با بیان اینکه پس از خشک شدن دریاچه ارومیه مشکلات زیادی پیش خواهد آمد، تصریح کرد: برای جلوگیری از وقوع چنین مشکلاتی باید کار ویژه و فوق‌العاده‌ای در این زمینه انجام شود.

این مسئول با اشاره به اهمیت وجود دریاچه ارومیه، افزود: باید جلو‌ی خشک شدن کامل دریاچه ارومیه گرفته شود.

جهانگیرزاده با اشاره به آثار مخرب ناشی از خشک شدن دریاچه ارومیه و تاثیر آن بر زمین‌های کشاورزی منطقه، خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از عواقب ناشی از خشک شدن دریاچه ارومیه باید اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

وی با بیان اینکه سمومی وارد دریاچه ارومیه شده است، تصریح کرد: باید محاسبه شود که مجموع سمومی که اکنون در دریاچه وجود دارد پس از خشک شدن دریاچه چه خواهد شد.

این مسئول اضافه کرد: در سال‌های متمادی سموم و کودهای شیمیایی از طریق زمین‌های کشاورزی وارد دریاچه ارومیه شده است و بدون شک این سموم همچنان در آب دریاچه ارومیه وجود دارند.

جهانگیرزاده با اشاره به وجود ۸ تا ۱۰ میلیارد تن نمک در دریاچه بر اثر خشکسالی گفت: در صورت خشک شدن دریاچه ارومیه این میزان نمک به همراه بادهایی که در منطقه می‌وزند در سطح منطقه پخش می‌شود و این امر فاجعه زیست محیطی است.

وی با بیان اینکه بنا بود بیش از ۴ میلیارد تومان اعتبار برای احیای دریاچه ارومیه در نظر گرفته شود، اظهار داشت: هنوز شاهد تخصیص این میزان اعتبار برای احیای دریاچه ارومیه نیستیم.

این مسئول با بیان اینکه احیای دریاچه ارومیه یکی از مطالبات مردم آذربایجان غربی است، افزود: باید مدیریت اصولی و درستی بر آب‌های زیرزمینی و سطحی انجام شود تا بتوانیم دریاچه ارومیه را احیا کنیم.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها