بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۴ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Tuesday, 24 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آلودگی نفتی سانچی تا چه وسعتی گسترش خواهد یافت؟

کد خبر: 86087 Print This Post
۰۷ بهمن ۱۳۹۶ | ۲۳:۰۵
آلودگی نفتی سانچی تا چه وسعتی گسترش خواهد یافت؟

آلودگی که با غرق شدن نفتکش سانچی در دریای چین شرقی ایجاد شده، به صدها مایل گسترش پیدا کرده و به فاجعه‌آمیزترین آلودگی نفتی دهه‌های اخیر تبدیل شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir به نقل از رویترز، این نفتکش که با پرچم پاناما تردد می کرد، حامل حدود یک میلیون بشکه میعانات از ایران به مقصد کره جنوبی بعلاوه سوخت خود کشتی بود. طبق اعلام فدراسیون بین المللی آلودگی مالکان نفتکش، برخورد این نفتکش با یک کشتی باری چینی به بدترین آلودگی نفتی مربوط به یک نفتکش در ۳۵ سال گذشته منجر شد.

مقامات مسئول برای برآورد گستردگی آلودگی مشکل دارند زیرا روز به روز تحت تاثیر جریان‌های قوی اقیانوس تغییر می کند. اما طبق اعلام مرکز ملی اقیانوس شناسی انگلیس، نگرانی‌ها نسبت به تاثیر این آلودگی بر مناطق ماهیگیری و اکوسیستم حساس دریایی نزدیک ژاپن و کره جنوبی که در مسیر این آلودگی هستند، افزایش پیدا می کند.

بر اساس گزارشی که این مرکز ۱۶ ژانویه منتشر کرد، یک مدل اقیانوس شبیه سازی شده فوری نشان می‌دهد که آب‌هایی که به سوخت نفتکش سانچی آلوده شده اند، ممکن است تا یک ماه آینده به ژاپن برسند.

این شبیه سازی بازبینی شده نشان می‌دهد که آلودگی ناشی از نفت سانچی ممکن است به وسعت بیشتری رسیده و همچنین سریعتر از تصور قبلی گسترش پیدا کند و مناطق بزرگتری از ساحل را آلوده سازد.

 

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها