بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بارش‌های بهمن‌ماه رکوردزنی کرد

کد خبر: 4905 Print This Post
۱۸ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۸:۱۵
بارش‌های بهمن‌ماه رکوردزنی کرد

بارش های بهمن ماه امسال تنها در ۱۵ روز گذشته به ۴۴ میلی متر رسیده است که این میزان یک رکورد محسوب می‌شود.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مدیرعامل شرکت مدیریت منابع به نقل از ایسنا، آب ایران با بی‌سابقه خواندن بارش برف در بهمن ماه امسال، گفت: این آمار در طول ماه های بهمن ۴۲ سال گذشته بی سابقه بوده و ممکن است تا هفته آینده نیز تا ۴۰ درصد افزایش یابد.

علیرضا الماس‌وندی، امروز در نشست شورای آب وزارت نیرو پوشش برف امسال را در مقایسه با پارسال در سطح کشور بی سابقه توصیف کرد.

وی اظهار داشت: پوشش برف از ابتدای سال آبی جاری تا هفته گذشته معادل پنج میلیارد مترمکعب آب گزارش شده است.

وی پوشش برف را در سال گذشته به صورت لکه‌ای ذکر و تصریح کرد: امسال در اکثر مناطق مرتفع البرز و زاگرس پوشش برفی را شاهد هستیم.

او متوسط بارش‌های بهمن ماه را در هر سال حدود ۴۰ میلی متر عنوان کرد و افزود: بارش‌های بهمن ماه امسال تنها در ۱۵ روز گذشته به ۴۴ میلی متر رسید که یک رکورد محسوب می‌شود. این میزان بارش برابر کل بارش بهمن ماه است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران بارش های هفته گذشته را در استان‌های کشور مناسب خواند و اظهار داشت: وضعیت بارش در استان‌ها به ویژه در کرمان مناسب است؛ به طوری که در مقایسه با دوره درازمدت بارش ها مثبت شده است.

الماس‌وندی سپس به بارش های استان فارس اشاره کرد و گفت: در حالی که این استان تا قبل از بهمن ماه تنها دو میلی متر بارش را ثبت کرده بود، با بارش‌های اخیر این میزان به ۱۵۷ میلی متر رسید.

وی نزول بارش های اخیر را جای امیدواری دانست و افزود: البته نباید از مدیریت مصرف و صرفه جویی در کشور با وجود افزایش بارش ها غافل شد.

او حجم بارش های هفته گذشته را ۳۰ میلی متر ذکر کرد و اظهار داشت: این میزان از ابتدای سال آبی جاری تا روز گذشته (شنبه) به ۸۱ میلی متر رسیده است.

به گفته وی، به دلیل بارش های برف در سرشاخه ها ورودی آب به مخزن سدها افزایش قابل توجهی نداشته است.

الماس‌وندی همچنین بیان داشت: با ذوب شدن پوشش برف حجم آب پشت سدها و ورودی به آن افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران بارش های ۱۲۰ میلی متری در کرمان و مناطق جنوبی کشور را طی ۲۴ ساعت بی سابقه خواند و افزود: تا هفته گذشته ورودی آب به سد استقلال نزدیک به دو میلیون مترمکعب گزارش شده بود که در زمان کنونی به ۱۵۰ میلیون مترمکعب رسیده است.

وی همچنین بر وجود خشکسالی هیدرولوژیکی و نیز کاهش ۶۰ درصدی حجم رواناب های کشور در مقایسه با زمان مشابه پارسال تاکید کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها