بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

حذف کارخانه سیمان از لیست عوارض منوط به رعایت استانداردهای زیست محیطی است

کد خبر: 44715 Print This Post
۱۹ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۰:۵۳
حذف کارخانه سیمان از لیست عوارض منوط به رعایت استانداردهای زیست محیطی است

http://www.bananews.ir/مدیر کل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: اگر کارخانه سیمان ایلام تمام استانداردهای زیست محیطی را رعایت کند از لیست عوارض حذف خواهد شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)، غلامحسین کاظمی در حاشیه بازدید از کارخانه سیمان ایلام اظهار کرد: بر اساس ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده جزء صنایع آلاینده است که سالانه ملزم به پرداخت یک درصد عوارض آلایندگی است و در صورت تداوم رعایت استانداردهای محیط زیستی از لیست این صنایع حذف خواهد شد.

وی با بیان اینکه پس از ایجاد آلودگی هوا توسط کارخانه سیمان ایلام در ماه‌های اخیر،این دستگاه موضوع آلودگی وتخریب محیط زیست را به مراجع قضایی ارجاع داده و پس از پیگیری‌های حقوقی مستمر منجر به نتیجه شده است، افزود: این کارخانه ملزم به اصلاح سیستم فیلتراسیون در کوتاهترین زمان شد و اقدامات مؤثری در این زمینه انجام صورت گرفت است.

 

کاظمی خاطرنشان کرد: از طریق آزمایشگاه‌های معتمد و واحد آزمایشگاه طی دو ماه بیش از ۵ بار از خروجی دودکش‌های این کارخانه نمونه برداری شد که منجر به رعایت استانداردهای لازم شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان با تاکید بر رعایت دائم استاندارد‌های زیست محیطی از سوی کارخانه سیمان ایلام تصریح کرد: حفاظت از محیط زیست که حقوق نسل حاضر و آینده را در برمی‌گیرد، از وظایف همگانی محسوب می‌شود و مسئولین واحدهای صنعتی و تولیدی وظایف مضاعفی در این زمینه دارند که باید به این مهم توجه جدی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها