بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کمربند سبز پایتخت ۳۹ هزار هکتاری شد

کد خبر: 43446 Print This Post
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۰۶:۳۶
کمربند سبز پایتخت ۳۹ هزار هکتاری شد

http://www.bananews.ir/مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران از افزایش یک هزار هکتار به فضای سبز برون شهری پایتخت خبر داد و گفت: هم اکنون مساحت پارک‌های جنگلی و فضای سبز کمربندی پایتخت ۳۹ هزار هکتار است که این میزان، سرانه فضای سبز برون شهری را به ۲۳ متر رسانده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران در گفت و گو با سایت رسمی اطلاع رسانی شهرداری تهران(سما) به افتتاح پارک جنگلی تلو اشاره و اظهار کرد: با افتتاح این پارک مساحت فضای سبز برون شهری تهران یک هزار هکتار افزایش پیدا کرده و به ۳۹ هزار هکتار خواهد رسید.
او ادامه داد: کمربند سبز پیرامون شهر تهران با روند خوبی در حال پیشرفت است و توسعه بوستان‌های جنگلی در اطراف این شهر نیز به فضای سبز پیرامون تهران کمک بسیاری می‌کند.
او افزایش بی‌رویه شهرها را از مزایای توسعه فضای سبز پیرامونی دانست و افزود: این مهم در کلانشهر تهران به خوبی در حال انجام است و امیدوارم در دیگر شهرها و کلانشهرهای کشور نیز به توسعه فضای سبز پیرامونی توجه شود.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها، به بهره‌برداری بوستان جنگلی تلو در اوایل سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: این بوستان که جزو بزرگ‌ترین بوستان‌های جنگلی تهران محسوب می‌شود، یک هزار هکتار مساحت دارد.
مختاری افزود: مساحت پارک‌های جنگلی و فضای‌سبز کمربندی پایتخت ۳۸هزارهکتار بود که با اضافه‌شدن این پارک به ۳۹هزارهکتار افزایش یافت.
به گفته وی، با اضافه‌شدن این مجموعه در حال حاضر شهر تهران در شمال، شمال‌شرق، شمال‌غرب، شرق، غرب و جنوب دارای فضای‌سبز مناسبی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها