بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۳ بهمن، ۱۳۹۶ | Tuesday, 23 January , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

دامنه دارترین بارشهای سال شروع شد

کد خبر: 4338 Print This Post
۱۰ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۲:۵۰
دامنه دارترین بارشهای سال شروع شد

www.BanaNews.irیک کارشناس هواشناسی گفت: از روز گذشته بارشهای برف و باران از سمت شمال غرب و غرب شروع شده اما از امروز شرایط به گونه دیگری تغییر خواهد کرد.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری مهر،احسان مرادی افزود: همانطور که پیشتر گفته شد، شاخه شمالی سامانه کم فشار فعالی از روز گذشته و از سمت شمال غرب و غرب به کشور نفوذ کرده و بارشهایی مناطق یاد شده و برخی نقاط نیمه شمالی از جمله تهران را در بر گرفت.

وی ادامه داد: از امروز نیز با نفوذ شاخه جنوبی سامانه که از رطوبت خوبی هم بهره‌مند است و تلفیق با شاخه شمالی آن بارشها در شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس، جنوب غرب، جنوب و دامنه های البرز شدت می گیرد و به تدریج تا فردا به سراسر کشور گسترش خواهد یافت.

مرادی ادامه داد: به نظر می رسد در این هفته دامنه دارترین بارشهای سال- آبی را شاهد باشیم.

این پژوهشگر هواشناسی درباره میزان فعالیت این سامانه و مناطق تحت تاثیر آن اظهار داشت: به نظر می رسد از بعد از ظهر امروز تا فردا شب اوج فعالیت سامانه یاد شده را به خصوص در شمال غرب، جنوب غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس و جنوب شاهد باشیم و از روز سه شنبه اوج فعالیت آن به سواحل دریای خزر و شرق هم می رسد.

مرادی تصریح کرد: بر این اساس در این مدت آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودهای فصلی را در جنوب و کولاک شدید و برف سنگین را در مناطق سردسیر غرب، شمال غرب، دامنه های زاگرس و البرز انتظار داریم و شدت بارشها سبب بروز مشکلاتی برای هموطنان خواهد شد.

وی با پیش بینی مناسب بودن بارش در سایر مناطق کشور اضافه کرد: بیشتر مناطق کشور از بارشها به صورت باران یا برف بهره‌مند خواهند شد اما همانطور که گفته شد اوج بارشها در مناطق یاد شده است و تا آخر هفته ادامه دارد و طی این مدت شاهد کاهش دما نیز خواهیم بود.

مرادی درباره چگونگی بارشها در هفته آینده نیز خاطرنشان کرد: با مساعد شدن فاکتورهای مختلف منطقه‌ای و جهانی برای بارش در کشور به نظر می‌رسد هفته آینده هم سامانه‌های کم فشار خوبی به کشور نفوذ کند و گمان می‌کنم تا پایان بهمن ماه بارش در بیشتر نقاط کشور فراتر از نرمال دراز مدت باشد این خبر خوبی برای کشاورزان است که ماهها چشم بر آسمان داشته‌اند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها