بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نصب دیوار صوتی در ۴ بزرگراه‌ تهران/ سنجش آلودگی صوتی معابر اصلی پایتخت

کد خبر: 42816 Print This Post
۲۶ فروردین ۱۳۹۲ | ۰۸:۰۲
نصب دیوار صوتی در ۴ بزرگراه‌ تهران/ سنجش آلودگی صوتی معابر اصلی پایتخت

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا از نصب دیوار صوتی در چهار بزرگراه‌ تهران خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) یوسف رشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت: تمام معابر اصلی تهران را از نظر آلودگی صوتی و نصب دیوار صوتی ارزیابی کرده‌ایم. بزرگراههایی که امکان نصب آن وجود دارد شناسایی شده که در این مورد می توان به بزرگراه های حکیم، یادگار امام(ره)، بخش‌هایی از بزرگراه های شهید همت و صیاد شیرازی اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران یادآور شد: نصب دیواره های صوتی این بزرگراه ها با توجه به بودجه و امکانات، در سازمان حمل و نقل و ترافیک الویت بندی شده و برحسب این الویت اجرا می‌شود.

وی افزود: قبل از اینکه این دیواره ها نصب شود، مدل‌سازی و شبیه‌سازی‌ آن انجام می‌‌شود تا اندازه و ارتفاع لازم مشخص و میزان تاثیر کاهش آلودگی صوتی دیواره سنجیده شود. بعد از نصب دیواره نیز نتایج این اقدام ارزیابی شده و تغییرات لازم اعمال می شود.

به گفته رشیدی، این دیواره ها موجب کاهش آلودگی صوتی تا حد ۱۵ دی سیبل می شود که میزان مناسبی برای ایجاد آسایش شهروندان ساکن در نزدیکی بزرگراه ها است.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تصریح کرد: بحث آلودگی صدا نیز در کنار آلودگی هوا مقوله مهم محسوب می‌شود و بخشی از آرامش و سلامت جامعه به آلودگی صدا برمی‌گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها