بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

جمع آوری پارک‌ها از تهران!

کد خبر: 42734 Print This Post
۲۲ فروردین ۱۳۹۲ | ۰۶:۱۵
جمع آوری پارک‌ها از تهران!

http://www.bananews.ir/رییس کمیسیون توسعه و عمران شورای شهر نسبت به تغییر کاربری بوستان‌های زیر دو هزار متر تهران هشدار داد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حمزه شکیب با اشاره به برخی از راهکارهای افزایش درآمد شهرداری تهران اظهار کرد: با وجود آنکه براساس طرح تفصیلی جدید تهران بنا شده است فضاهای سبز تا سال ۹۵ تغییر کاربری نداشته باشند، اما اخیرا برخی از بوستان‌های زیر دو هزار متر در حال جمع شدن هستند و به کاربری دیگری تبدیل می شوند.

شکیب عضو شورای شهر تهران با انتقاد از پایبند نبودن شهرداری تهران به یک فوریت حفظ بوستان‌های با متراژ زیر دو هزار متر گفت: بسیاری از بوستان‌های شهر در حال جمع شدن است و مردم نسبت به این موضوع گله دارند.
او ادامه داد: شهرداری به جای صرفه‌جویی، سقف درآمدهای خود را افزایش می‌دهد و برای این موضوع راهکارهای زیادی هم دارد. به عنوان مثال می‌تواند یک طبقه تراکم اضافی که به بافت‌های ناپایدار اختصاص داده را به دو طبقه افزایش دهد.
شکیب اضافه کرد: به علاوه بسیاری از بوستان‌های شهر در حال جمع شدن است و مردم به این موضوع انتقاد دارند و به نظر می‌رسد شهرداری در راستای افزایش درآمد دست به چنین اقداماتی می‌زند.
او خطاب به شهرداری تهران تاکید کرد: مراقب باشید زمینه‌ای را فراهم نکنید که شهرداری به دنبال افزایش درآمد از محلی برود که بعدها برای شهر قابل جبران نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها