بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اولتیماتوم به زمین‌های اطراف دریاچه چیتگر

کد خبر: 42629 Print This Post
۲۰ فروردین ۱۳۹۲ | ۰۸:۵۴
اولتیماتوم به زمین‌های اطراف دریاچه چیتگر

http://www.bananews.ir/شهرداری تهران با تعیین مهلت یک‌ماهه برای زمین‌های حاشیه دریاچه چیتگر، به مالکان این زمین‌ها اعلام کرد: طبق قانون این زمین‌ها باید برای اجرای طرح توسعه‌ دریاچه مصنوعی چیتگر به تملک شهرداری دربیاید.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شهرداری منطقه ۲۲ با استناد به قانون «تعیین وضعیت املاک واقع در طرح‌های دولتی و شهرداری»، زمین‌های مجاور دریاچه تازه‌آبگیری شده چیتگر را جزو این پروژه محسوب کرده است و در نظر دارد از این زمین‌‌ها به عنوان نوار ساحلی دریاچه، استفاده کند.

کاربری این زمین‌ها که عمدتا در شمال و غرب و سپس شرق دریاچه قرار دارد، به صورت پهنه ساحلی و پهنه سبزعمومی تعریف شده است و با این تعیین کاربری، مالکان زمین‌ها اجازه ساخت‌وساز نخواهند داشت و باید در ازای قیمت‌ کارشناسی، در اختیار شهرداری تهران قرار دهند.
 دریاچه مصنوعی چیتگر اواخر سال گذشته آبگیری شد و در پایان اردیبهشت امسال این پروژه تفریحی گردشگری به صورت رسمی توسط شهردار تهران افتتاح خواهد شد.
شهرداری در نظر دارد تا شعاع چند صد متری اطراف دریاچه را به ساخت تجهیزات ساحلی اختصاص دهد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها