بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

موش های تهران سرشماری می شوند

کد خبر: 41347 Print This Post
۰۸ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۲:۱۷
موش های تهران سرشماری می شوند

www.BanaNews.irرییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار گفت: سرشماری موش های تهران در قالب یک تفاهم نامه بین ستاد محیط زیست و توسعه پایدار و دانشگاه شهید بهشتی در حال اجراست.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)ˈ محمد هادی حیدرزاده ˈ روزسه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون هیچ گونه آماری از جمعیت موشها در تهران وجود نداشته در حالی که وجود این حیوانات موذی یکی از معضلات شهری و زیست محیطی شهر تهران است.

وی اظهارداشت: بنابراین برای داشتن آماری دقیق از جمعیت موش ها در شهر تهران تفاهم نامه ای تدوین شد و سپس این تفاهم نامه میان ستاد محیط زیست و توسعه پایدار و دانشگاه شهید بهشتی به امضا رسید و هم اکنون کار شمارش موش ها آغاز شده است.

حیدرزاده گفت: سرشماری موش ها در برنامه ‌های آینده مبارزه با این جانوران بسیار موثر است و امیدوارم تا قبل از تابستان سال ۹۲ کار سرشماری موش ها به پایان برسد.

وی اظهار داشت: در راستای مبارزه با این جانوران موذی یک کمیته علمی متشکل از متخصصان و محققان تشکیل شده است . این متخصصان راهکارهای علمی و عملی مقابله با این حیوانات را بررسی می کند.

رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار افزود : در حال حاضر با دو روش تلفیقی ˈ شلیک با تفنگ بادی ˈ وˈ سم ˈ در حال مقابله با موش های پایتخت هستیم.

به گفته وی موش حیوان بسیار باهوشی است و نسبت به روش های مبارزه ، مقاوم می شود بنابراین باید با روش های تلفیقی حیوان را غافلگیر و گیج کرد که این کار در پایتخت در حال انجام است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها