بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 18 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نخاله های ساختمانی در قم برای استفاده مجدد مورد استفاده قرار گیرند

کد خبر: 41323 Print This Post
۰۸ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۰:۴۹
نخاله های ساختمانی در قم برای استفاده مجدد مورد استفاده قرار گیرند

http://www.bananews.irمدیر کل حفاظت محیط زیست استان قم بر لزوم استفاده مجدد از نخاله های ساختمانی تاکید کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمود علی رکنی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به لزوم جلوگیری از ریخت و پاش زباله بیان کرد: به منظور اعمال مدیریت زیست محیطی باید از ریخت و پاش نخاله های ساختمانی جلوگیری شود.

وی ادامه داد: در اثر ریخت و پاش نخاله های ساختمانی علاوه بر اینکه آلودگی منظر رخ می دهد کیفیت خاک را نیز تغییر داده و برای گیاهان و حیوانات نیز مشکلاتی بوجود می آورد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قم توصیه کرد: لازم است بر روی نخاله ها برنامه ریزی صورت گرفته تا مورد استفاده مجدد قرار گیرند برای نمونه می توان از آنها در بحث راه سازی استفاده کرد.

وی گفت: بر استفاده مجدد از نخاله ها می توان آن ها در صنایع تبدیلی، برای ساماندهی مناطق تخریب شده و احیای برخی معادن و غیره مورد استفاده قرار داد.

رکنی با اشاره به لزوم مدیریت هوشمند برای حفظ سرزمین و ساماندهی نخاله های ساختمانی افزود: همچنین حفظ ساختار فیزیکی سرزمین ها اهمیت بسیاری دارد که در اثر دخل و تصرفات انسانی تغییر می کند و می توان با بکارگیری نخاله های ساختمانی آنها را به شرایط اولیه بازگرداند.

وی در پایان گفت: نباید به نخاله ها تنها به عنوان تهدید نگاه کرد بلکه باید به عنوان فرصت نیز به آنها توجه شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها