بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نخستین اطلس میراث زمین‌شناختی ایران در سطح ملی منتشر شد

کد خبر: 40956 Print This Post
۰۲ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۹:۲۸
نخستین اطلس میراث زمین‌شناختی ایران در سطح ملی منتشر شد

http://www.bananews.irنخستین اطلس میراث زمین‌شناختی ایران به منظور معرفی و بررسی پدیده‌های ارزشمند کشورمان به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی‌ کشور تهیه شد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علیرضا امری‌کاظمی، مجری طرح ژئوتوریسم سازمان زمین شناسی گفت: اطلس میراث زمین‌شناختی ایران نخستین کتاب در سطح کشوری (ملی) است که به معرفی و بررسی پدیده‌های ارزشمند و چشمگیر زمین‌شناختی ایران می‌پردازد.
وی درباره ویژگی‌ها و موارد استفاده اطلس میراث زمین‌شناختی ایران خاطرنشان کرد: اطلس مورد نظر با معرفی نزدیک به ۱۵۰ نقطه و منطقه برجسته زمین‌شناسی از دیدگاه علمی، زیبایی شناختی و یا گردشگری، چشم‌اندازی از میراث زمین‌شناختی کشور را به تصویر می‌کشد و می‌تواند مورد استفاده پژوهشگران و علاقه‌مندان ژئوتوریسم و ژئوپارک قرار گیرد.
امری کاظمی با بیان این که این اطلس با طراحی ویژه و چشم‌نواز در دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه شده است، خاطرنشان کرد: نزدیک به ۸۰۰ قطعه عکس در اطلس میراث زمین‌شناختی ایران وجود دارد و کتاب در ۵۰۰ صفحه در قطع رحلی بزرگ و با چاپ نفیس تهیه شده است.
مجری طرح ژئوتوریسم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تاکید کرد: در اطلس میراث زمین‌شناختی ایران علاوه بر نقشه کروکی‌های کوچک مختص هر پدیده در بخش مورد نظر، یک برگ نقشه کامل ایران پیوست است که در مقیاس ۱ به ۴ میلیون، تمامی نقاط معرفی شده در کتاب را به صورت یک‌جا نمایش می‌دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها