بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 23 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

خرید و فروش فیش زمین‌های خارج از محدوده شهری زنجان غیرقانونی است

کد خبر: 40581 Print This Post
۲۶ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۷:۴۰
خرید و فروش فیش زمین‌های خارج از محدوده شهری زنجان غیرقانونی است

http://www.bananews.irمدیر املاک و حقوق اداره‌ کل راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: در خرید و فروش فیش زمین‌های خارج از محدوده شهری، ضرر اصلی متوجه مردم است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) اصغر اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: در حال حاضر اداره‌ کل راه و شهرسازی استان، هیچ برنامه‌ای برای افزایش حریم قانونی شهر برای هیچ یک از تعاونی‌ها و اشخاص حقیقی که اقدام به خرید زمین خارج از محدوده شهری کرده‌اند، ندارد.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه آگاه‌سازی مردم در این زمینه، عنوان کرد: چندین‌بار اطلاع‌رسانی لازم از طریق رسانه‌ها صورت گرفته و هشدارهای لازم در زمینه خرید و فروش فیش‌های خارج از محدوده به مردم داده شده است. همچنین در این راستا به همه بنگاه‌های املاک فعال در سطح شهر اطلاع‌رسانی شده است که هیچ‌گونه افزایشی در حریم شهری زنجان انجام نمی‌شود و خرید و فروش فیش‌ها غیرقانونی است.
این مقام مسوول در ادامه افزود: گسترش شایعات در زمینه ورود زمین‌های خارج از محدوده شهری در محدوده شهر از سوی افراد سودجو برای کسب درآمد بیشتر صورت می‌گیرد که مردم باید بر این امر آگاه بوده و هرگونه اطلاعات لازم در این زمینه را از اداره‌کل راه و شهرسازی استان پیگیر شوند.
اسماعیلی با مطلوب ارزیابی کردن همکاری اداره تعاون با اداره راه و شهرسازی، افزود: اداره تعاون نیز می‌تواند با ورود به بحث ساماندهی تعاونی‌های مسکن، اساسنامه و کارهای تعاونی‌های مسکن را بررسی و مورد نظارت و ارزیابی قرار دهد.
این مقام مسوول با اشاره به برگزاری جلسات توسط تعدادی از تعاونی‌های مسکن استان زنجان، گفت: برگزاری چنین جلساتی از سوی تعاونی‌های مسکن دلیلی بر ورود زمین‌های این تعاونی‌ها در محدوده شهر نیست و این جلسات صرفاً برای اعضای این تعاونی‌ها برگزار شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها