بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

حجم بارش‌های کشور به ۴۴ میلی متر رسید

کد خبر: 4035 Print This Post
۰۶ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۸:۵۰
حجم بارش‌های کشور به ۴۴ میلی متر رسید

حجم بارش های کل کشور از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه ۱۳۸۹) تاکنون ۴۴ میلی متر به ثبت رسید.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا، این میزان در مقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته و دوره مشابه درازمدت ۴۲ ساله به ترتیب ۵۹ و ۵۶ درصد کاهش یافته است.

با بارش های صورت گرفته در یک هفته اخیر، میزان بارش های کشور ۱۴ میلی متر در مقایسه با هفته پیش از آن افزایش یافته است. بر اساس این گزارش، در هفته گذشته بیشترین بارش ها در حوضه آبریز خلیج فارس با ۳۱ میلی متر اتفاق افتاد و حجم بارش های این حوضه از ابتدای سال آبی جاری تاکنون به ۶۸ میلی متر رسید.

همچنین در هفته گذشته حجم بارش های حوضه آبریز ارومیه ۹ میلی متر در مقایسه با هفته پیش از آن افزایش یافت و مجموع حجم بارش های این حوضه از ابتدای سال آبی جاری تاکنون به ۴۹ میلی متر رسید.

این میزان در مقایسه با دوره درازمدت ۴۲ ساله ۶۰ درصد کمتر گزارش شده است. حجم بارش های حوضه دریای خزر نیز در هفته گذشته با ۱۰ میلی متر افزایش در مقایسه با هفته پیش از آن ۱۰۲ میلی متر گزارش شد که این میزان نیز در مقایسه با زمان مشابه پارسال ۳۹ درصد کمتر بوده است.

حوضه مرکزی با هشت میلی متر و سرخس با یک میلی متر بارش در هفته گذشته، مجموع حجم بارش های خود را به ترتیب به ۲۵ و ۲۰ میلی متر رساندند. همچنین حجم بارش های حوضه مرزهای شرقی نیز با دو میلی متر بارش در هفته گذشته، به چهار میلی متر از ابتدای سال آبی جاری تاکنون رسید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها