بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تصفیه‌خانه شیرآبه آرادکوه با ظرفیت تصفیه روزانه ۱۴۰۰متر مکعب هفته آینده افتتاح می‌شود

کد خبر: 39152 Print This Post
۳۰ دی ۱۳۹۱ | ۰۹:۵۲
تصفیه‌خانه شیرآبه آرادکوه با ظرفیت تصفیه روزانه ۱۴۰۰متر مکعب هفته آینده افتتاح می‌شود

http://www.bananews.ir/ معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: تصفیه خانه شیرابه زباله در مجموعه آرادکوه هفته آینده به صورت آزمایشی افتتاح خواهد شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مجتبی عبداللهی با بیان این مطلب اظهار کرد: این تصفیه خانه روزانه ۱۴۰۰ متر مکعب تصفیه شیرابه انجام خواهد داد و آب تصفیه شده در این فرایند در مجموعه فضای سبز کار شده در آرادکوه مورد استفاده قرار خواهد گرفت و ته مانده آن نیز به صورت کود کمپوست به کار گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه این اقدام با همکاری مشترک میان شهرداری و دانشگاه تهران به انجام رسیده است افزود: شیرابه های زباله سال ها در این منطقه جمع شده و آب برف و باران نیز به آن افزوده شده بود و سال ها به یکی از دغدغه های مهم تبدیل شده بود که طی سالهای اخیر اقدامات خوبی دراین حوزه توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری برای رفع این معضل به انجام رسید.

معاون خدمات شهری شهرداری با اشاره به وجود کارخانه های موجود در محدوده کهریزک و پساب این کارخانه ها تصریح کرد: این امکان و توانایی را داریم که در آینده نزدیک از طریق لوله گذاری، پساب این کارخانه ها را به تصفیه خانه منتقل کرده و آنها را نیز تصفیه کنیم و به آبی قابل استفاده برای به کار گیری در آبیاری فضای سبز تبدیل کنیم.

عبداللهی خاطرنشان کرد: با افتتاح تصفیه خانه شیرابه، مشکل چندین ساله در حوزه شیرابه تعیین تکلیف خواهد شد. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها