بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

وجود خودروهای دود زا؛ اصلی ترین علت وارونگی هوای تهران

کد خبر: 385 Print This Post
۱۳ آذر ۱۳۸۹ | ۰۸:۵۴
وجود خودروهای دود زا؛ اصلی ترین علت وارونگی هوای تهران

www.bananews.irمدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران مهمترین علت آلودگی هوای شهر را وجود خودروهای دودزا و صنایع مزاحم در شهر اعلام کرد و گفت: در این راستا یکی از مهمترین پروژه های مورد اهمیت شهرداری حفظ، نگهداری و توسعه فضای سبز تهران است.

به گزارش بنا نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران، علی محمد مختاری در مورد آلودگی و وارونگی هوای شهر تهران اظهار کرد: طی دو هفته اخیر، متاسفانه در شهر تهران با آلودگی و وارونگی هوا مواجه شدیم که علت اصلی آن نیز وجود خودروهای دودزا و صنایع آلاینده شهر تهران است که موجب ایجاد نگرانی و مشکلات تنفسی برای شهروندان شده است.

وی با تاکید بر اینکه توسعه فضای سبز می تواند نقش مهمی در کاهش و یا پیشگیری از آلودگی هوای شهر داشته باشد، عنوان کرد: خوشبختانه سرانه فضای سبز در شهر تهران نسبت به سال های گذشته افزایش مطلوبی داشته هر چند این میزان افزایش کافی نیست و باید گسترش یابد.

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به حساسیت شهروندان درحفظ و نگهداری فضای سبز گفت: در این راستا تدابیر و برنامه ریزی های مناسبی در شهرداری تهران برای حمایت از مجموعه فضای سبز شهر صورت گرفته که شاهد توسعه فضای سبز،اجرای طرح کمربند سبز پیرامون شهر به نحو مطلوب و همچنین افزایش کاشت درخت در معابر و پارک ها هستیم.

مختاری در ادامه یکی از مهمترین پروژه های شهرداری تهران را حفظ و نگهداری فضای سبز شهر دانست و افزود: هر چند اقدامات به انجام رسیده برای توسعه فضای سبز سطح شهر نسبت به سال های گذشته افزایش یافته اما کافی نیست و موضوع افزایش سرانه فضای سبز شهر تهران در دستور کار قرار گرفته که به طور جدی در حال پیگیری و اجرای آن هستیم و امیدواریم در آینده ای نزدیک، شهروندان تهرانی هوایی پاک داشته باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها