بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اجرای طرح بویه ملی در کشور

کد خبر: 3849 Print This Post
۰۳ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۱:۱۵
اجرای طرح بویه ملی در کشور

www.BanaNews.irمعاون توسعه کاربردهای هواشناسی، تحقیق و آموزش سازمان هواشناسی کشور گفت: طرح بویه، ایستگاهی دریایی است که در دریا قرار می‌گیرد و پارامترهای هواشناسی و دریایی را همزمان ثبت و به سیستم مخابراتی مربوط مخابره می‌کند.

مجتبی ذوالجودی امروز در حاشیه گردهمایی روسای مراکز پیش‌بینی و تحقیقات هواشناسی استان‌های مختلف کشور که در سمنان جریان دارد، در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در سمنان در مورد پیش‌بینی‌های فصلی و بلندمدت اظهار داشت: سازمان هواشناسی تا قبل از پاییز به مراکزی که نیاز بود، اعلام کرد که در پاییز بارندگی کم است و زیر نرمال را پیش‌بینی کردیم و اخطاریه‌های لازم را دادیم.

ذوالجودی اظهار داشت: مدیریت ناحیه‌های مختلف کشور در این زمینه برنامه‌ریزی خاصی کردند اما برای زمستان پیش‌بینی سازمان هواشناسی بر اساس مدل‌های اقلیمی این است که به حد نرمال نزدیک می‌شویم.

وی تصریح کرد: حد نرمال جبران‌کننده کمبود بارندگی در پاییز نیست و امیدواریم که با مدیریت خوب بتوانیم امسال را پشت سر بگذاریم و سال‌های آینده بارندگی بهتری داشته باشیم.

معاون توسعه کاربردهای هواشناسی، تحقیق و آموزش سازمان هواشناسی کشور گفت: با مدیریت بهتر منابع که در قسمت‌های مختلف کشور بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی می‌تواند شکل بگیرد و کامل‌تر شود، می‌توان این مشکل را هدایت و ساماندهی کند.

ذوالجودی یادآور شد: درباره خشکسالی آنچه در مجامع بین‌المللی مطرح می‌شود، روند گرم‌تر شدن زمین و تغییر اقلیم و مسئله خشکسالی را برای سال‌های آینده پیش‌بینی می‌کند ولی دقیقا این مدل‌ها را از الان نمی‌توان پیش‌بینی کرد.

* احصای موضوعات کاربردی هواشناسی

معاون توسعه کاربردهای هواشناسی، تحقیق و آموزش سازمان هواشناسی کشور گفت: رویکرد جدیدی که در سازمان هواشناسی اتفاق افتاده، این است که موضوعات کاربردی هواشناسی را احصا کرده‌ایم.

ذوالجودی افزود: موضوعاتی را داشتیم که بیشتر جنبه مطالعه محض داشتند و البته مفید است اما در شرایط فعلی کشور امور کاربردی در وهله نخست قرار گرفته است.

* اجرای طرح بویه ملی

معاون توسعه کاربردهای هواشناسی، تحقیق و آموزش سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: در کشور طرح بویه ملی را در دستور کار داریم.

ذوالجودی توضیح داد: بویه، ایستگاهی دریایی است که در دریا قرار می‌گیرد و پارامترهای هواشناسی و دریایی را همزمان ثبت و به سیستم مخابراتی مربوط مخابره می‌کند.

وی تصریح کرد: این مولفه‌ها به سمت ایستگاه‌های سینوپتیک هواشناسی می‌رود و نتایج حاصل از آن در اختیار بخش‌های مختلف قرار می‌گیرد.

معاون توسعه کاربردهای هواشناسی، تحقیق و آموزش سازمان هواشناسی کشور افزود: این طراحی انجام شده و مشکلی که وجود دارد این است که احتمال دارد بعضی از این سنسورها را خودمان نتوانیم بسازیم.

ذوالجودی گفت: با برنامه‌های دیگری که در سازمان هواشناسی وجود دارد و پیگیری هواشناسی کاربردی که بسیار قابل اهمیت است، برای ما ساخت این سنسورها سخن نیست و در برنامه‌ قرار دارد.

 

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها