بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 23 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

هوای ناپاک تهران در روز هوای پاک

کد خبر: 3642 Print This Post
۲۹ دی ۱۳۸۹ | ۱۳:۴۹
هوای ناپاک  تهران در روز هوای  پاک

امروز ۲۹ دی‌ماه که به‌عنوان روز هوای پاک نامگذاری شده، وضعیت هوای تهران در شرایط “ناسالم ” قرار دارد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز به نقل از فارس، در حالی‌که تهرانی‌ها طی ماه‌های اخیر بدترین شرایط آلودگی هوا را طی سال‌های گذشته تجربه کردند امروز به روز هوای “پاک ” رسیده‌ایم روزی که باز هم وضعیت هوای تهران در شرایط “ناسالم ” قرار گرفته است.

علی‌رغم آنکه چند روزی است تهرانی‌ها شاهد بارش برف در تهران بوده‌اند اما هنوز هوای تهران در شرایط ” ناسالم ” است.

پرویز رضازاده؛ مدیر هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور درباره شرایط فعلی هوای تهران به خبرنگار فارس می‌گوید: هوای تهران امروز و فردا در شرایط “ناسالم ” است، البته ۴۰ درصد غباری که به چشم می‌خورد بخار و رطوبت ناشی از آب‌شدن برف‌هاست اما ۶۰ درصد آن همان آلودگی موجود در شهر است.

امروز روز هوای پاک است و مسئولان دستگاه‌های مرتبط طبق روال هرساله برای چندمین بار تنها به برپایی همایش‌هایی در این باره راضی شده‌اند. هوایی که خسارت ناپاکی آن به گفته یوسف رشیدی؛مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هر روز ۲۰ میلیون دلار است.

آلودگی هوای تهران به دلیل اینکه طی دهه اخیر مکرراً در پاییز و زمستان هر سال رخ می‌دهد متأسفانه تبدیل به موضوعی کلیشه‌ای شده که مسئولان تنها در زمان بروز شرایط “اضطرار ” به تشکیل جلساتی برای اتخاذ تصمیماتی مقطعی برای رفع آن اکتفا می‌کنند.

تصمیماتی که تکرار هر ساله آن‌ها تنها برای عبور از بحران مقطعی جواب می‌دهد تصمیماتی که از تعطیلی مدارس شروع می‌شود و با زوج و فرد کردن خودروها پایان می‌یابد. بار آلودگی هم که کاهش یافت دوباره روز از نو و روزی از نو.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها